X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית
אודות הפורום
אודות פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית שע"י מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור עופר לביא, גינקולוג, מנהל מחלקת נשים ויולדות ומנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אניס כלדאוי, רופא גינקולוג בכיר במחלקת נשים ויולדות, ביחידה...

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית שע"י מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור עופר לביא, גינקולוג, מנהל מחלקת נשים ויולדות ומנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אניס כלדאוי, רופא גינקולוג בכיר במחלקת נשים ויולדות, ביחידה לכירורגיה גינקולוגית זעיר-פולשנית ובמרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז הרפואי כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכן להעלות שאלות הנוגעות למצבים ממאירים בצוואר הרחם, מצבים טרום-ממאירים ברירית הרחם, מצבים ממאירים של הרחם, מצבים ממאירים של השחלה והפריטונאום, כירורגיה אנדוסקופית, פריון ומצבים ממאירים, וכירורגיה כללית. כמו כן ניתן לשאול בנושאי טיפולי פוריות, הפריה חוץ-גופית, הקפאת ביציות, הקפאת רקמת שחלה, טיפולי פוריות בחולות סרטן, ומעקב היריון. הינכן מוזמנות ללמוד מניסיונן של גולשות אחרות בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכן במהירות האפשרית.

מנהלי פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • דימומים מרובים
    עדי
    11:22 30/09/18 30/09
    11:22
  • שלום וחג שמח!
    אני בת 34. תמיד סבלתי מדימומים מרובים במהלך הוסת. מזה כשנתיים יש לי התקן מירנה והדימומים נחלשו (אך עדיין כ 10 ימי וסת).
    הרגשתי תופעות לוואי כגון אקנה ועברתי בדיקת איזון הורמונלי שיצאה לא תקינה. רופא הנשים המליץ על גלולות (בנוסף להתקן), אך סירבתי כל עוד אני מניקה (הוא הסכים איתי שההנקה גם משנה את המאזן, והייתי לקראת סיום הנקה). לפני כשנה לאחר שסיימתי להניק, סבלתי מ 19 ימי דימום. אחותי בדיוק אובחנה עם תסמונת וון וויליברנד, וביקשתי לעשות בדיקת קרישיות. בבדיקה עלה שהקרישה איטית אך תקינה.
    מאז המחזורים כאמור עדיין ארוכים אך כמות הדימום פחותה מבעבר.
    המחזור הנוכחי פתאום שוב ארוך - היום אני ביום ה 17 של הוסת!
    שאלותיי:
    1. האם יש דרך אחרת להגיע לאיזון ללא תוספת גלולות?
    2. האם ייתכן שתוצאות הבדיקות לא מדוייקת, כיוון שהן נעשו עם התקן (ובדיקת ההורמונים גם בזמן הנקה)? בנוסף, עוד לפני בדיקת הקרישיות, נטלתי הקסקאפרון (ההמטולוג ורופא הנשים אמרו שאפשר, גם אם אין לי את התסמונת. והם אמרו שהתרופה לא משפיעה על הבדיקה).
    3. אם אוציא את ההתקן ואבדוק את המצב הטבעי של גופי, אני חוששת ממחזורים קשים כבעבר (לפני ההתקן היו כ 10-14 ימי וסת מתוכם כ 5 חזקים במיוחד עד כדי קושי בתפקוד).
    4. אם לא מדובר בתסמונת כמו של אחותי או בתת קרישיות מסיבה אחרת, האם ייתכן מצב בו זה נורמלי כל כך הרבה ימי דימום, או שעליי לבדוק משהו נוסף?
    5. אם הוסת ממשיכה (כאמור, היום זה היום ה 17 ברצף), האם עליי לעשות באופן מיידי בדיקה?
    תודה רבה!

• הגב ל: דימומים מרובים

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • דימומים מרובים
    ד"ר אניס כלדאוי
    18:20 30/09/18 30/09
    18:20
  • שלום,
    את מתארת סוגיה לא ברורה של מחזורים כבדים ולא תקינים מזה תקופה ועולה השאלה מה הגורם לכך. לפי מה שאת תיארת יש חשד להפרעת קרישה (מה הכוונה בקרישה איטית? מה אמר ההמטולוג?) ובנוסף בדיקת "איזון הורמונלי" שהייתה לא תקינה (?). ברור שלא ניתן לתת לך ייעוץ מתאים מבלי להכיר את הפרטים לעומק. ממליץ לך לחזור על הפרופיל ההרומונלי (מקובל לבצע ביום 3 לוסת, עדיף מבלי נוכחות התקן) ולהשלים את הבירור ההמטולוגי. רק לאחר מכן ניתן יהיה לתת לך טיפול מתאים.
    בהתייחס לדימום בוסת הנוכחית - אם הדימום נמשך, חזק, מלווה בתסמינים נוספים כמו כאבי בטן עזים, סחרחורת וחולשה צריך לגשת לבדיקת רופא בדחיפות.
    רק בריאות.
    וחג שמח.

בברכה,
    ד"ר אניס כלדאוי, מומחה בתחום כירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית, מנתח בכיר במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי כרמל ורופא בכיר ביחידה לכירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית ובמרכז הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס בכרמל.
    מייל: [email protected]
    פייסבוק: ד"ר אניס כלדאוי
  • הגב ל: דימומים מרובים

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021