X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית
אודות הפורום
אודות פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית שע"י מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור עופר לביא, גינקולוג, מנהל מחלקת נשים ויולדות ומנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אניס כלדאוי, רופא גינקולוג בכיר במחלקת נשים ויולדות, ביחידה...

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית שע"י מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור עופר לביא, גינקולוג, מנהל מחלקת נשים ויולדות ומנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אניס כלדאוי, רופא גינקולוג בכיר במחלקת נשים ויולדות, ביחידה לכירורגיה גינקולוגית זעיר-פולשנית ובמרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז הרפואי כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכן להעלות שאלות הנוגעות למצבים ממאירים בצוואר הרחם, מצבים טרום-ממאירים ברירית הרחם, מצבים ממאירים של הרחם, מצבים ממאירים של השחלה והפריטונאום, כירורגיה אנדוסקופית, פריון ומצבים ממאירים, וכירורגיה כללית. כמו כן ניתן לשאול בנושאי טיפולי פוריות, הפריה חוץ-גופית, הקפאת ביציות, הקפאת רקמת שחלה, טיפולי פוריות בחולות סרטן, ומעקב היריון. הינכן מוזמנות ללמוד מניסיונן של גולשות אחרות בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכן במהירות האפשרית.

מנהלי פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • רחם רב שרירני
    מרינה
    17:30 09/07/18 09/07
    17:30
  • שלום!בת45,בתולה עם רחם רב שרירני.בחלל שרירן סובמוקוזי בקוטר 18מיימ, בקיר קדמי שרירן סובסרוטי 26x38מיימ, בקיר שמאלי שרירן סובסרוטי 28x34מיימ, בפונדוס שרירן אינטרמורלי 28x29מיימ, בדופן אחורי שרירן אינטרמורלי 27x29מיימ ועוד שרירן אינ,טרמורלי נמןך 22x22מיימ. רחם: אורך 97מיימ, עובי 59מיימ, רוחב 72מיימ.מחזור: יומיים ווסת עם "חתיכות"(6-7 פדים);אח"כ ווסת מתחלשת(ללא "חתיכות")
    משך דימום 6-7 יום. המוגלובין 10.4. המליצו להוציא שרירין סובמוקוזי בהסתרוסקופיה ולשים התקן רחמי מירנה.רציתי לדעת: 1.האם בכלל נדרש טיפול או מספיק מעקב? 2.ניתוח הזה יפתור בעיה עם דימום והשתנת יתר? 3.האם שרירן הזה יחזור כעבור זמן מה וידרוש ניתוח חוזר? 4.מה עושה מירנה ומה עדיף
    מירנה או טבליות/זריקות הורמנליות? יש לי מס' בעיות: עור שמן נוטה לאקנה, ציסתות בשד, נשירת שיער גברי. מירנה יכולה להחמיר את הבעיות? 5. האם מירנה גורמת ליתר קרישת דם או ליובש בנרתיק?
    6.האם קרום הבתולין יכול להפריע להחדרת מירנה? תודה מראש על התשובה לשאלותי,כי זה מאוד מדיאג אותי.

• הגב ל: רחם רב שרירני

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • רחם רב שרירני
    ד"ר אניס כלדאוי
    10:18 11/07/18 11/07
    10:18
  • שלום מרינה,
    יש המון אפשרויות לטיפול ברחם שרירני תסמיני החל מטיפול תרופתי מקומי (כמו מרנה) או ססטמי עד לניתוח לכריתת המיומות או הרחם.
    לשאלותייך:
    1. התשובה לשאלה הזאת תלויה בעיקר בך. עד כמה הנושא של הדימום מפריע לך ומגביל את התפקוד שלך. מעבר לכך צריך לקחת בחשבון שהתופעות הללו יכולות להחמיר וימשכו בממוצע עוד 5-6 שנים.
    2. הניתוח יכול לפתור את בעית הדימום, לא פתור את בעית ההשתנה.
    3. שרירנים יכולים לחזור.
    4. מרנה מדכאת את רירית הרחם והופכת אותה לדקה ובכך גורמת לירידה בכמות הדימום. לא ניתן לדעת מה עדיף ססטמי/מקומי מבלי לבדוק אותך. מרנה יכולה לגרום לתחושה של נפיחות והחמרה באקנה.
    5. מרנה לא גורמת לקרישיות יתר או ליובש בנרתיק.
    6. כן. כדי לבצע התקנה של המרנה צריך לבצע פקיעה רפואית של קרום הבתולין.
    המון בהצלחה!

בברכה,
    ד"ר אניס כלדאוי, מומחה בתחום כירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית, מנתח בכיר במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי כרמל ורופא בכיר ביחידה לכירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית ובמרכז הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס בכרמל.
    מייל: [email protected]
    פייסבוק: ד"ר אניס כלדאוי
  • הגב ל: רחם רב שרירני

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה, המשך
    מרינה
    14:25 14/07/18 14/07
    14:25
  • שלום, דוקטור! תודה רבה על התשובה. אני רוצה לשאול עוד.
    1. מה שמות הטבליות סיסטמיות שמשתמשות באופן קבוע לטיפול בשרירנים סימפטומטיות? מצאתי אחת בשם סראזט. מה דעתך?
    2.האם אחרי פתיחת קרום הבתולין לצורך החדרת התקן תוך רחמי מירנה יש אפשרות לעשות אולטראסונד וגינלי בתנאי שלא מקיימת יחסי מין ולא היו לידות?
    תודה מראש על התשובה.

• הגב ל: תודה, המשך

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה, המשך
    ד"ר אניס כלדאוי
    18:29 16/07/18 16/07
    18:29
  • שוב שלום,
    1. יש המון סוגים של טבליות בהן ניתן להשתמש כולל הגלולות הרגילות וגם טבליות המכילות פרוגסטרון בלבד כמו סרזט, פרמולוט נור, דופסטון ועוד.
    2. כן.
    בהצלחה!

בברכה,
    ד"ר אניס כלדאוי, מומחה בתחום כירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית, מנתח בכיר במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי כרמל ורופא בכיר ביחידה לכירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית ובמרכז הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס בכרמל.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה, המשך
    מרינה
    13:15 17/07/18 17/07
    13:15
  • שלום, דוקטור! המון תודה על התשובה. אני שוב זכוכה לעזרתך.
    1. גלולות הרגילות הן גלולות המשולבות אסטרוגן ופרוגסטרון?
    2. תרופה Utrogestan משתמשת באופן קבוע לטיפול בשרירנים?
    3. אחרי אמבוליזציה של עורקי הרחם שרירנים הקיימים אצלי (סובמוקוזי,
    אינטרמורלי וסובסרוטי) יכולים להיעלם לתמיד?
    4.פרוצדורה הזאת יכולה למנוע לחלוטין הופעת שרירנים חדשים? מה צריך לעשות כדי שהמצב לא יחזור?
    5.האם אמבוליזציה בגילי 45 יכולה לגרום נזק לתפקוד שחלות וכתוצאה מכך לבעיית פוריות?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה, המשך
    ד"ר אניס כלדאוי
    16:46 17/07/18 17/07
    16:46
  • לא ניתן לספק לך ייעוץ רפואי מלא בצורה ממוחשבת ומבלי להכיר את ההסטוריה הרפואית שלך, בדיקות ההדמיה והבדיקה הגופנית.
    אנא גשי לרופא הנשים שלך.
    יום טוב.

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021