X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית
אודות הפורום
אודות פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית שע"י מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור עופר לביא, גינקולוג, מנהל מחלקת נשים ויולדות ומנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אניס כלדאוי, רופא גינקולוג בכיר במחלקת נשים ויולדות, ביחידה...

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית שע"י מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור עופר לביא, גינקולוג, מנהל מחלקת נשים ויולדות ומנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אניס כלדאוי, רופא גינקולוג בכיר במחלקת נשים ויולדות, ביחידה לכירורגיה גינקולוגית זעיר-פולשנית ובמרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז הרפואי כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכן להעלות שאלות הנוגעות למצבים ממאירים בצוואר הרחם, מצבים טרום-ממאירים ברירית הרחם, מצבים ממאירים של הרחם, מצבים ממאירים של השחלה והפריטונאום, כירורגיה אנדוסקופית, פריון ומצבים ממאירים, וכירורגיה כללית. כמו כן ניתן לשאול בנושאי טיפולי פוריות, הפריה חוץ-גופית, הקפאת ביציות, הקפאת רקמת שחלה, טיפולי פוריות בחולות סרטן, ומעקב היריון. הינכן מוזמנות ללמוד מניסיונן של גולשות אחרות בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכן במהירות האפשרית.

מנהלי פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • גוש בצוואר הרחם
    אביב
    22:40 06/07/18 06/07
    22:40
  • בת 24, בתולה, מחזורים לא סדירים עם דימום כבד (לא נוטלת גלולות), מעולם לא הייתי עם בן זוג. כבר שנתיים שכל פעם שמאוננת עם אצבעות בנרתיק (בעדינות רבה כך שאין בוודאות שום מצב לפציעה) יוצא דימום. בפעם הראשונה שזה קרה יצא הרבה דם טרי שכיסה את האצבעות ממש ונבהלתי, אבל מאז הדימום נחלש מעט וכל פעם שנוגעת בפנים ישנו דימום קל שלאחריו נראה בניגוב ואז נעלם.
    בחודשיים שלושה האחרונים התחלתי להרגיש גוש ממש בצמוד לצוואר הרחם (עליו מעט בצד), עגול, חלק, מעט אה-סימטרי ונוקשה בנגיעה כשמרגישים שגם בסיסו נוקשה ומעט ארוך בפנים, כ3-4 מ''מ, לא כואב.
    זה, ביחד עם הדימום הקבוע כל פעם מנגיעה מדאיג אותי מאוד, בעיקר מסרטן צוואר רחם.
    אין מצב שיש לי ווירוס הפפילומה כי מעולם לא הייתי עם בן זוג ומעולם לא עברתי בדיקה גניקולוגית כי אני מאוד מתביישת. רופא הנשים שלי מאוד לוחץ עליי, לא אומר אם זה נשמע חשוד או לא אבל אני לא מסוגלת להביא את עצמי שיסתכלו לי שם על אף החשש. US מהבטן תמיד תקין עם רירית סדירה ואמר שעד כמה שאפשר לראות דרך הבטן גם הצוואר נראה תקין.

האם נשמע חשוד? עלול להיות נגע טרום סרטני לפי התיאור למרות שאין מצב למגע מיני והידבקות בווירוס? האם אין כל הדמיה שניתן לעשות כמו MRI
    לאיזור לאפיון הגוש הזה לפני שחייבים בדיקה גינקולוגית? זה מאוד מדאיג אותי.

• הגב ל: גוש בצוואר הרחם

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • גוש בצוואר הרחם
    ד"ר אניס כלדאוי
    00:07 07/07/18 07/07
    00:07
  • שלום לך אביב,
    על סמך התיאור שלך יש חשיבות בביצוע הערכה והסתכלות ישירה על אזור הפות, הנרתיק וצוואר הרחם. קשה לאפיין את הגוש אותו את מתארת ללא הסתכלות ישירה ובמידת הצורך גם נטילת ביופסיה ממנו. לגושים כאלו במידה ואכן קיימים יש אבחנה מבדלת רחבה ולעיתים המקור אינו צווארי אלא ממצא רחמי (שרירן) אשר נולד אל תוך צוואר הרחם ומתבלט מתוכו או לחלופין ייתכן כי מדובר בפוליפ צווארי.
    בנוסף לכך גם הנושא של הדימומים הלא סדירים והכבדים דורש התייחסות ובירור נוספים.
    לאור זאת אני ממליץ לך לעבור בדיקה גניקולוגית מקיפה ולאפיין את הגוש אותו את מתארת לפני שמתקדמים לכל בירור אחר. במידה וקרום הבתולין עדיין שלם אפשר לבצע וגינוסקופיה.
    בכדי להביא את עצמך לסיטואציה בה כן תוכלי לעבור בדיקה כזו אפשר לנסות להיבדק ע"י רופא נשים אחר שיהיה לך יותר נוח איתו (אולי רופאה?) ובמידת הצורך אפילו לעבור טיפול מיני.
    שיהיה בהצלחה!

בברכה,
    ד"ר אניס כלדאוי, מומחה בתחום כירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית, מנתח בכיר במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי כרמל ורופא בכיר ביחידה לכירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית ובמרכז הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס בכרמל.
    מייל: [email protected]
    פייסבוק: ד"ר אניס כלדאוי
  • הגב ל: גוש בצוואר הרחם

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה, המשך
    אביב
    22:45 07/07/18 07/07
    22:45
  • קרום הבתולין אכן שלם. מה זה בעצם וגינוסקופיה ובמה היא שונה מבדיקה גניקולוגית רגילה? האם הנגע נשמע לך חשוד או מתאים לנגע סרטני או שלא כך מתבטא ומרגיש במישוש?

הרופא שלי הכי מקסים ועדין בעולם ככה שאף רופא או רופאה אחרים לא באים בחשבון, אבל עדיין זה נורא מביך גם איתו שהוא מדהים.

האם אין כל אפשרות להדמיה כלשהי לפני הסתכלות ישירה ודגימה? זה יקל עליי בהרבה כי אז יהיו לפחות אינדיקציות ברורות לאם בהחלט צריך דגימה והסתכלות וזה ידרבן אותי.
    איך אפשר לדעת אם זה פוליפ בינתיים? האם אמור להעלם?

תדה

• הגב ל: תודה, המשך

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה, המשך
    ד"ר אניס כלדאוי
    09:09 08/07/18 08/07
    09:09
  • שוב שלום,
    וגינוסקופיה הוא מכשור בוא ניתן להשתמש בכדי לראות את הנרתיק וצוואר הרחם מבלי לפגוע בקרום הבתולין.
    צורת ההתנהלות הנכונה היא לגשת לרופא שלך ולעבור בדיקה גניקולוגית.
    בברכה.

בברכה,
    ד"ר אניס כלדאוי, מומחה בתחום כירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית, מנתח בכיר במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי כרמל ורופא בכיר ביחידה לכירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית ובמרכז הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס בכרמל.
  • הגב ל: תודה, המשך

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • אז בקיצור זה לא נשמע לך חשוד כסרטן נכון?
    אביב
    22:21 10/07/18 10/07
    22:21
  • למרות שזה נוקשה, מדמם ואהסימטרי?

אני לא יכולה לעבור את הבדיקה הזו, זה מביך מדי.

• הגב ל: אז בקיצור זה לא נשמע לך חשוד כסרטן נכון?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • אז בקיצור זה לא נשמע לך חשוד כסרטן נכון?
    ד"ר אניס כלדאוי
    10:06 11/07/18 11/07
    10:06
  • לא ניתן לדעת מבלי לעבור בדיקה.

בברכה,
  • הגב ל: אז בקיצור זה לא נשמע לך חשוד כסרטן נכון?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך מהוסס אשמח לתשובה
    אביב
    23:41 07/02/20 07/02
    23:41
  • בסופו של דבר עקב לחץ רב ושכנועים מכל רופא שהתייעצתי איתו עברתי תחילה היסטרוסקופיה בהרדמה (רופא הנשים שלי לחץ לעשות אותה קודם כי לטענתו בלעדיה ובלי לראות את הצוואר על הדרך לא היו מאשרים לי גם קולפוסקופיה בהרדמה ודגימת הממצא כמו שהיה צריך).
    בהיסטרוסקופיה אכן ראו את הממצא על צוואר הרחם וגם מיששו אותו וציינו אותו בדף הבדיקה.
    בתעצומות רבות נכנסתי שוב לקולפוסקופיה בהרדמה כי התעקשתי שהממצא יידגם זו הרי הייתה כל המטרה והחשש.

לצערי, על אף כל ההבטחות של הרופאה הבודקת ועל אף שמיששה וראתה את הממצא והבטיחה לי שתיקח ממנו ביופסיה היא לא דגמה אותו ואף לא ציינה אותו כלל בדף הבדיקה, לא גודל, לא אבחנה משוערת ולא כלום, שום דבר שאפשר לעקוב בעזרתו בעתיד.
    נלקח פאפ רק כי ביקשתי והתעקשתי כדי לשלול פפילומה וסרטן ונלקחו ביופסיות מ3 נקודות אחרות מהצוואר, אבל לא מהגוש עצמו!

מבחינתה אני משוחררת לחלוטין ממעקב על אף שלא הייתה יכולה להגיד לי מה זה בכלל ולא לקחה ממנו ביופסיה, על אף שהוא קשיח והולך וגדל והדימומים במגע לא פוסקים. פשוט הופקרתי לגורלי ועברתי ייסורי גיהנום בגלל ששכנעו אותי לעשות אותה ואני מרגישה שעשיתי את כל זה לחינם ובסוף לא קיבלתי תשובה.

עברתי את כל זה לחינם, לא קיבלתי תשובה מה זה והממצא רק הולך וגדל, ובגלל שהרופאה החצופה לא ציינה אותו בכלל למרות שהודתה שראתה ומיששה או ציינה מה גודלו או מיקומו בעתיד לא יהיו בדיקות להשוואה.

הדבר הזה עדיין שם ממש בפתח הנקב של צוואר הרחם, הדימומים עדיין ישנם ועל צוואר הרחם ישנן עוד בליטות רבות. אני שוב בנקודת ההתחלה שלי לפני שנתיים.

מה הסיכוי שהממצא הזה סרטני מבודד או מסוכן ובפוטנציה להפוך סרטני בעתיד על אף צביעות שחזרו נורמליות ופאפ תקין? בכלל לא קיבלתי תשובה מה זה ואיך לעקוב אם בכלל. אני פשוט הרוסה.

• הגב ל: המשך מהוסס אשמח לתשובה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021