X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום רפואת עיניים, ניתוחי עיניים
אודות הפורום
אודות פורום רפואת עיניים, ניתוחי עיניים

פורום רפואת עיניים מנוהל על ידי ד"ר אלדד אדלר, מומחה לרפואת עיניים ומנתח עיניים, המשמש כמנהל שירות הקטרקט ורופא בכיר במחלקת העיניים של המרכז הרפואי העמק בעפולה. במסגרת הפורום ניתן לפנות אל ד"ר אדלר בנושאים רבים הקשורים לרפואת עיניים, ביניהם ניתוחי קטרקט, השתלות קרנית, הסרת פטריגיום, דלקות ...

פורום רפואת עיניים מנוהל על ידי ד"ר אלדד אדלר, מומחה לרפואת עיניים ומנתח עיניים, המשמש כמנהל שירות הקטרקט ורופא בכיר במחלקת העיניים של המרכז הרפואי העמק בעפולה. במסגרת הפורום ניתן לפנות אל ד"ר אדלר בנושאים רבים הקשורים לרפואת עיניים, ביניהם ניתוחי קטרקט, השתלות קרנית, הסרת פטריגיום, דלקות עיניים, עין יבשה, קרטוקונוס, ניתוחי לייזר להסרת משקפיים ועין אדומה. כמו כן, ניתן לשאול אודות השתלת עדשות מיוחדות לתיקון צילינדר, עדשות מולטיפוקאליות, עדשות מונו-ויז'ן, צילוב קרנית (קרוס לינקינג) לטיפול בקרטוקונוס, כיב (אבצס) קרנית, סיבוכי עדשות מגע, מחלות גידוליות של שטח פני העין, ועוד. הינכם מוזמנים לפנות אל ד"ר אדלר דרך הפורום ולהסתייע גם בתשובות שניתנו לגולשים אחרים.

מנהלי פורום רפואת עיניים, ניתוחי עיניים

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • פענוח תוצאות בדיקת עיניים - סיבה לבעיה?
    דן
    18:36 03/10/19 03/10
    18:36
  • שלום ד"ר, אני בן 25, בעל צלינדר וקוצר ראיה myopia, מרכיב משקפיים מחטיבת הביניים.
    ביקרתי אצל רופא עיניים לבדיקת סיבה לירידה באיכות הראיה, הילות וקרניים סביב פנסים (לפי מחקר קטן שעשיתי ברשת זו תופעה של קטרקט - שאצלי עפ הרופא אין) וגופים צפים בעין. הבדיקה כללה הרחבת אישונים. הרופא אמר שכנראה הסיבה לירידה באיכות הראיה זה גדילת מספר המשקפיים ולא יותר מכך. האם תוכל לחוות את דעתך בעניין?

להלן התוצאות של שתי העיניים:
    עפעפיים - תקין
    לחמית - שקטה
    קרנית - שקופה
    לשכה קדמית - עמוקה ושקטה
    לחץ - applantion 14 mm hg
    קשתית - normal
    אישון - rrr no apd
    עדשה - זכה
    זגוגית - floaters
    רשתית - שטוחה. מקולה תקינה. עצב הראיה בגדר הנורמה.

• הגב ל: פענוח תוצאות בדיקת עיניים - סיבה לבעיה?

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר אלדד אדלר
    19:19 03/10/19 03/10
    19:19
  • לצערי קשה להבין ללא בדיקה. הרופא הגיע למסקנה על סמך הבדיקה שציטטת ולכן כדי שאתרום משהו חדש צריך לוודא שהבדיקה היא הנכונה. הייתי ממליץ להחליף משקפיים ואם עדיין קרניים וכו והראיה לא 6 6. לשקול מיפוי קרנית

נשלח ע"י אפליקציית שאל את הרופא לאנדרואיד.
    בברכה,
    ד"ר אלדד אדלר.
    מומחה לרפואת עיניים ומנתח.
    מנהל שירות הקטרקט, המרכז הרפואי העמק.
    ניתוחי קטרקט, מחלות וניתוחי קרנית וניתוחי לייזר להסרת משקפיים.
    מייל: [email protected]

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    דן
    19:40 03/10/19 03/10
    19:40
  • תודה ד"ר. העלתי תגובה והייתה תקלה כנראה.
    זה הרופא השני שביקרתי אצלו בתקופת זמן קצרה ושניהם העלו את אותן התוצאות ואף אחד מהם לא הפנה אותי למעקב או לבדיקה נוספת - האם ניתן לסמוך על כך ששני רופאים העידו דבר מה אז זה נכון?
    לפי חיפוש ברשת ההילות והקרניים יכולים להיות כתוצאה של קטרקט- האם יתכן שאף אחד לא זיהה את זה?
    אציין שההילות והקרניים יותר מוחשיים כשאני ללא משקפי ראיה (עד לפני מס חודשים לא הייתי נוהג להרכיב משקפי ראיה שיש לי שנים ארוכות פרט לקריאה..הייתי מסתדר טוב)
    אני אבוד בנושא הזה..

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר אלדד אדלר
    19:47 03/10/19 03/10
    19:47
  • בגילך קטרקט לא שכיח ולכן בהחלט יתכן מעדותך גם שמדובר בשגיאה רפרקטיבית כלומר מספר משקפיים שאינו מתוקן עד הסוף. תמיד יתכן ששני רופאים טועים אבל פחות סביר לעומת אחד..

בברכה,
    ד"ר אלדד אדלר.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    דן
    05:36 08/10/19 08/10
    05:36
  • שלום ד"ר, סליחה על ההטרדה וגמר חתימה טובה לך.

1. קראתי ברשת שההילות והקרניים עלולים להיות גם כתוצאה מהתפתחות קרטוקונוס (+האסטיגמטיזם/ הצילינדר) - ולשם כך נדרש מיפוי קרנית, אני תוהה היתכן ושני הרופאים + האופטימטריסט לא זיהו בבדיקות הראיה סימנים להתפתחות קורטו'? משום שאף אחד לא ציין בפני את הצורך לעבור מיפוי/ צילום קרנית.
    2. האם למיטב ידיעתך (משום שהרופאים לא כך כך אוהבים שמתערבים בעבודתם ואומרים להם לאיזה בדיקות לשלוח וכו') ניתן לעבור צילום קרנית באופן פרטי בחנות אופטיקה אצל אופטימטריסט (אם קיימת אופציה כזו)?

אשמח על כל השגה, תובנה, הכוונה מסוימת *ברור כמובן שאין זה מהווה תחליף לביקור אצל רופא.

לפי תוצאות בדיקת התאמת משקפי ראייה אכן השתנה לי המספר (והצילינדר בעין)

משקפיים ישנים
    עין ימין:
    למרחק, +, sph 3.00, -, צילינדר 3.50, x, ציר 0
    עין שמאל:
    למרחק, -, sph 0.25, -, צילינדר 0.75, x, ציר 179

משקפיים חדשים:
    Distance:
    RE sph+1.75, cyl -3.50, Ax 180 v.h.o v.a 6/12
    LE sph -0.75, cyl -1.00, Ax 180 v.h.o. v.a 6/9
    Pd - 63

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר אלדד אדלר
    07:22 08/10/19 08/10
    07:22
  • לדעתי לרופא העיניים לא צריכה להיות בעיה להפנות אותך למיפוי קרנית במסגרת הקופה. יש גם פרטי וגם אצל אופטומטריסט. קרטוקונוס היא אכן אפשרות

בברכה,
    ד"ר אלדד אדלר.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019