X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטינטון
אודות הפורום
אודות פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטינטון

פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטנטון מנוהל על ידי פרופסור אבי שצ'ופק, מומחה לרפואת אף-אוזן-גרון המכהן כמנהל היחידה האוטונוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז הרפואי "לין", וכרופא בכיר במחלקת אף-אוזן-גרון בבית החולים "כרמל". מטרתו של הפורום הינה לאפשר להעלות שאלות בכל הקשור למחלות האוזן, לי...

פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטנטון מנוהל על ידי פרופסור אבי שצ'ופק, מומחה לרפואת אף-אוזן-גרון המכהן כמנהל היחידה האוטונוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז הרפואי "לין", וכרופא בכיר במחלקת אף-אוזן-גרון בבית החולים "כרמל". מטרתו של הפורום הינה לאפשר להעלות שאלות בכל הקשור למחלות האוזן, ליקויי שמיעה, סחרחורת וטנטון. כמו כן, הינכם מוזמנים לקרוא וללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בתחומים אלה.

מנהלי פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטינטון

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • כאבי אוזניים שלא חולפים
    מיכאל
    18:49 25/04/21 25/04
    18:49
  • שלום פרופסור,

לפני כחודשיים עברתי "שוק אקוסטי" - למשך שניה או שתיים נחשפתי לרעש פתאומי חזק מאוד באוזניות. להערכתי העוצמה של הרעש היתה מעל ל-100 דציבלים.

ביצעתי בדיקת שמיעה, שבה עלה כי חלה אצלי ירידה בינונית בשמיעה בתדרים הנמוכים (500 ו-1000 הרץ) בגובה 50 דציבלים באוזן ימין. אוזן שמאל - שמיעה בטווח הנורמה.

טופלתי פומית בפרדניזון במינון 60 מ"ג למשך כ-5 ימים, אך ללא הועיל.

בחלוף 3 שבועות מהמקרה, הופיע טינטון באוזן ימין.

אולם, העניין שהכי מפריע לי, הוא שעדיין אני חווה כאבי אוזניים חזקים (בשתיהן), מעין לחץ פנימי ודוקר. לפעמים יש ימים טובים יותר, שבהם הכאב עמום וכמעט לא מורגש, ויש ימים שהוא עוצמתי ברמה שאני צריך לקחת משככי כאבים.

(האזוניים נבדקו חיצונית ואין בהן כל ממצא. אין דלקת ועור התוף שלם)

אציין שמאז המקרה אני סובל גם מרגישות לרעשים בתדרים הגבוהים (סידור כלים במדיח, נגינה בקסילופון, צפצוף בפעמון, מזלג שנוגע בצלחת ועוד).

אני לא יודע לומר האם הכאבים המתמשכים קשורים לחשיפה לרעשים היומיומיים, או לא. לא מצאתי קורלציה בין התחזקות הכאב לבין פעולות שאני עושה.

מה לדעתך אפשר לעשות? כאמור, חלפו חודשיים מאז הטראומה האקוסטית. האם קיימים טיפול או תרופה שיכולים להקל עליי? בדיקות שעליי לבצע?

תודה מראש.

• הגב ל: כאבי אוזניים שלא חולפים

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • כאבי אוזניים שלא חולפים
    פרופסור אבי שצ'ופק
    11:21 26/04/21 26/04
    11:21
  • כאבי אוזן ממושכים אינם חלק מהסימפטומים של טראומה אקוסטית.
    רגישות לרעשים עד מיזופוניה (אי סבילות חריגה לרעשים מסויימים) תיתכן עם הפגיעה בתאי השיער של האוזן הפנימית. לעיתים טיפול תרופתי עשוי לעזור כאן - אבל כאן אתה צריך להיבדק ולקבל אותו ע"י רופא אא"ג.
    כדאי לבדוק אם לא מדובר בבעיה של פרקי הלסתות שעשויה להסביר הכאב הקשה שאתה מתאר.
    אם ישנה בדיקת שמיעה מלפני האירוע כדאי להשוותה לנוכחית. אם יתברר שגם טרם האירוע היה ליקוי שמיעה אסימטרי לרעת צד ימין יש לשקול - שוב דרך רופא אא"ג בירור הדמייתי.
    הפורום הזה יכול לתת רק הכוונה כללית ולא יכול להחליף בדיקה בלתי-אמצעית של רופא מומחה.

בברכה, פרופסור אבי שצ'ופק, אוטו-נוירולוג מומחה, מנהל היחידה האוטו-נוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז הרפואי "לין".
    טלפון: 04-8568491
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: כאבי אוזניים שלא חולפים

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021