X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום הפרעות קצב
אודות הפורום
אודות פורום הפרעות קצב

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר ...

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב בבית החולים כרמל הן במרפאה להפרעות של קצב הלב במרכז הרפואי לין בחיפה. ד"ר דנון הינו בעל ניסיון רב ועשיר בתחומי הפרעות קצב הלב (ובכלל זה תורשתיות), השתלת קוצבי לב (ודפיברילטורים) מכל הסוגים, סגירת אוזנית, וכן אבלציות. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לפרפור פרוזדורים, פרפור עליות, אבלציה, עילפון, מניעה של מוות לבבי פתאומי, קוצב, קוצבי לב, דפיברילטור, הפרעות קצב חדריות, פעימות מוקדמות, מדללי דם, טיפולים פולשניים ולא פולשניים (תרופתיים) בהפרעות קצב, השתלות קוצבים ודפיברילטורים, הפרעות קצב תורשתיות, הפרעות קצב הלב, צריבות ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר באנשי הצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום הפרעות קצב

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • מדללי דם
    איל
    23:17 13/05/21 13/05
    23:17
  • שלום רב,
    אני בן 61 ולאחרונה זוהה פירפור פרוזדורים בבדיקת ההולטר.
    יש לציין שאני מתלונן על הפרעות דופק כבר מספר שנים ובבדיקות הולטר קודמות זוהה רק פעימה מוקדמת.
    הוחלט על טיפול תרופתי שכולל את החלפת הנורמיטן (במינון של 25 מ"ג ליום שאני נוטל מזה 28 שנים), בקרדילוק 1.25 מ"ג ליום,
    והוספת טמבוקור 50 מ"ג פעמיים ביום. הטיפול עובד מצויין בינתיים (כחודשיים).
    הוגדרתי לפני כשנתיים כסוכרתי ע"י רופאת המשפחה בעקבות A1C של 6.5 והמלצה ליטול מטפורמין.
    החלטתי לנסות דיאטת דלת פחמימות וללא טיפול תרופתי וה-A1C ירד ל- 5.9.
    כמו כן הוגדרתי בעבר כבעל לחץ דם גבוהה אשר היה מאוזן לאורך השנים ע"י הנורמיטן וגם כעת מאוזן ע"י התרופות החדשות.
    ההסתכלות של הרופאים מבחינת הצורך בנטילת מדללי דם אינה אחידה.
    המחמירים אומרים שאני סוכרתי + לחץ דם גבוהה + פירפור = Score 3 ולכן צריך מדלל דם.
    הפחות מחמירים אומרים שאני מאוזן ולכן אין צורך.
    איך אני אמור להחליט לגבי נטילת מדלל דם? מה השיקולים בעד ונגד?

תודה,
    איל

• הגב ל: מדללי דם

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • מדללי דם
    ד"ר אסף דנון
    14:03 14/05/21 14/05
    14:03
  • שלום, זה נושא מעט בעייתי.
    ה SCORE שלך הוא 2 בעיני המחמירים. הפרפור הוא תנאי לחישוב ה SCORE ולא חלק ממנו.
    2 הנקודות ש"קיבלת" ב SCORE הן אכן גבוליות ומאוזנות בלי תרופות. קרדילוק 1.25 מ"ג ליום לא ממש מוריד לחץ דם.
    לצערי אנחנו כרופאים לרוב מחמירים משיקולים שונים. לא בטוח שזה נכון במקרה שלך. לפעמים אני מסתכל על דברים נוספים שלא כתובים בהנחיות כגון גודל העלייה השמאלית, האם יש דום נשימה בשינה/עודף משקל, האם יש עיבוי של דופן שריר הלב (ביטוי שפעם לחץ הדם לא היה מאוזן) וכמובן הסיכון לדימום. כמובן איני יכול לכתוב לך המלצה רשמית דרך הפורום.

בברכה,
    ד"ר אסף דנון, קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במרכז הרפואי "כרמל" בחיפה

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • מדללי דם
    איל
    19:09 05/06/21 05/06
    19:09
  • תודה על התשובה.
    בהמשך לשאלתי הקודמת רציתי לשאול על בעד ונגד ביצוע אבלציה בשלב מוקדם או המשך בטיפול תרופתי כל זמן שעוזר.
    הקשבתי (באינטרנט) להסברים של מומחים להפרעות דופק והתרשמתי שקיימת המלצה לבצע אבלציה בשלב מוקדם של ההפרעות,
    לפני שהופכות להיות כרוניות.
    התרשמתי גם שלא קיימת "התלהבות" מנטילת תרופות בגלל השפעות שליליות שלהן.
    מה צריכים להיות השיקולים בנושא זה?
    תודה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • מדללי דם
    ד"ר אסף דנון
    20:48 06/06/21 06/06
    20:48
  • בנושא אבלציה של פרפור עליות: לפי ההנחיות יש המלצה חד משמעית לבצע אבלציה במידה והתרופות אינן יעילות (לא המקרה שלך) או אפשרות לעשות אבלציה כדי להימנע מנטילת תרופות (המקרה שלך)- כאן מדובר באפשרות בלבד ולא המלצה חד משמעית. טמבוקור היא תרופה בטוחה יחסית באנשים שלא עברו אוטם שריר הלב ותפקוד הלב שלהם תקין, והמינון שאתה לוקח נראה שיעיל למרות שהינו מינון נמוך. מכאן שאם לא מפריע לך לקחת את התרופה אין חובה לעשות אבלציה.
    לגבי ביצוע אבלציה בזלב מוקדם- במצבים שבהם הפרפור הופך לקבוע (קיים כל הזמן) או שיש אירועים רבים למרות התרופות והאירועים ארוכים במיוחד (נמשכים שעות עד ימים) אז כנראה שדחיית האבלציה תפגע בסיכויי ההצלחה.

בברכה,
    ד"ר אסף דנון, קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במרכז הרפואי "כרמל" בחיפה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024