X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה
אודות הפורום
אודות פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה

פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר בוריס פרידמן. ד"ר פרידמן הינו אורולוג, ורופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל ג...

פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר בוריס פרידמן. ד"ר פרידמן הינו אורולוג, ורופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל גם כן. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות בנושא: זיהומים חוזרים בדרכי השתן, דלקות בשתן, דלף שתן במאמץ, דחיפות במתן שתן, תכיפות במתן שתן, שלפוחית רגיזה, דלקת כרונית של השלפוחית, קרונקולה, בריחת שתן, ניתוחי בריחת שתן, צניחת כיס השתן, ניתוחי צניחת כיס שתן, פרולפס, שמיטת החלחולת, בדיקות אורודינמיות, ציסטוסקופיה אבחנתית, בעיות שליטה של דרכי השתן של נשים וגברים, הפרעות במתן שתן, שלפוחית שתן כאובה, אורולוגיה כללית ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • הפרעה בריקון שלפוחית השתן אצל אשה צעירה
    לילך
    14:27 08/09/18 08/09
    14:27
  • ד"ר שלום,

אני בת 30 וסובלת ממצב כרוני (נמשך כבר כשלוש שנים) של זרם שתן מקוטע ומהוסס במהירות יחסית נורמלית בהתחלה, ש"נתקע" לקראת הסוף, מה שמחייב המתנה ארוכה על האסלה ומאמץ של שרירי הבטן עד לריקון מוחלט. אני מבינה שאין סכנה מיידית כל עוד השלפוחית מתרוקנת במלואה, אבל ההמתנה הארוכה על האסלה משבשת את איכות החיים, וישנה גם החרדה המתמדת שזה סימפטום למחלה קשה יותר.

בוצע US דרכי השתן מספר פעמים ולא נמצאו שאריות בנפח משמעותי. אין כאבים, צריבה או עדות לדלקת. ברקע בריאה בסה"כ, PCOs אך וסת סדירה, לא ידוע על מחלה נוירולוגית אך לא בוצע MRI או CSF כדי לשלול. נוטלת תרופות SSRI למניעת חרדה ב-12 השנים האחרונות.

אני יודעת שבדיקת אורודינמיקה מומלצת במקרים כאלה, אבל אורולוגית הסבירה לי שהבדיקה לכל היותר תאשר שיש בעיה עם שריר השלפוחית (מה שלאור הסימפטומים נראה די ברור), ולא תסייע במציאת הגורם לבעיה או פתרון אפשרי. אציין כי אני בהריון טרי מאוד ולכן מעדיפה להמנע מבדיקות פולשניות או מסוכנות אם אין הכרח מיידי.

חיפוש ברשת העלה התאמה אפשרית ל-Fowler's Syndrome, תסמונת נדירה שמופיעה בנשים צעירות עם PCOs, אבל אין עליה כל מידע בעברית, כאילו מעולם לא נצפתה בארץ.

אשמח לשמוע אם נתקלת בתופעה כזאת אצל נשים צעירות שלא ילדו, ואם יש לך תובנות או עצות עבורי.

תודה רבה מראש

• הגב ל: הפרעה בריקון שלפוחית השתן אצל אשה צעירה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הפרעה בריקון שלפוחית השתן אצל אשה צעירה
    ד"ר בוריס פרידמן
    07:47 09/09/18 09/09
    07:47
  • שלום לילך
    מזל טוב לרגל ההריון
    במהלך הריון לא מומלץ בירור פולשני למעט הערכת מעקב תרביות שתן וטיפול באם צמיחות בשתן.
    התופעה קיימת גם בארץ ולרוב נגרמת מגיל בית הספר אצל בנות שמתאפקות ונמנעות מלהתרוקן בשרותים
    באם עדיין התסמינים יימשכו לאחר הריון, ניתן לשקול פיזיותרפיה לרצפת האגן לטיפול בספזם שרירים מקומיים שלעיתים עשויים לעזור לכך. מעקב אצל האורולוגית בהחלט מומלץ. בהצלחה ושנה טובה.

בברכה,
    ד"ר בוריס פרידמן, אורולוג מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה.
    טלפון: 04-8250843
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: הפרעה בריקון שלפוחית השתן אצל אשה צעירה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021