X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום פסיכולוגיה
אודות הפורום
אודות פורום פסיכולוגיה

פורום פסיכולוגיה מנוהל על ידי ערן שי, פסיכולוג התנהגותי, מאמן אישי בכיר ומדריך מנהלים. הפורום הוקם על מנת לאפשר לכם לשאול מגוון שאלות הקשורות לפסיכולוגיה, כגון על טיפול בחרדות, טיפול באובססיות, טיפול בגישה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT), פסיכולוגיה הומניסטית וחשיבה חיובית. בנוסף, בפורום ניתן ...

פורום פסיכולוגיה מנוהל על ידי ערן שי, פסיכולוג התנהגותי, מאמן אישי בכיר ומדריך מנהלים. הפורום הוקם על מנת לאפשר לכם לשאול מגוון שאלות הקשורות לפסיכולוגיה, כגון על טיפול בחרדות, טיפול באובססיות, טיפול בגישה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT), פסיכולוגיה הומניסטית וחשיבה חיובית. בנוסף, בפורום ניתן לשאול על הגורמים לדיכאון, קשיים בזוגיות וטיפול בזוגות, אבחון של חרדה, טיפול קצר מועד, יתרונות וחסרונות של טיפול תרופתי, הגשמה עצמית והגשמת הייעוד, פיתוח קריירה, ועוד. הנכם מוזמנים לפנות אל ערן שי דרך הפורום ולקבל מענה מקצועי לשאלותיכם בהקדם האפשרי.

מנהלי פורום פסיכולוגיה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • מבקשים את דעתך למקרה המצ"ב
    שולמית
    13:05 17/06/21 17/06
    13:05
  • אנחנו הורים ל-5 ילדים. בהם בת שלמדה משפטים וסיימה תואר ראשון ותואר שני באוניברסיטת ת"א בהצטיינות , ועברה מבחני לשכת עורכי דין בציון שמעל הממוצע שכיום עו"ד במשרד ממשלתי מאוד בכיר . גם אחותה ושאר האחים שלה מוצלחים לא פחות ממנה.
    הבת התחתנה עם מהנדס תוכנה קיבוצניק ועברה לגור אתו בקיבוץ , החיים בקיבוץ לא מתאימים לאורח חיים שהכירה בנוסף , חשפה שגם התנהלות הקיבוץ מבחינה משפטית לא תקינה ונוגדת את ערכיה ולתקן את המצב ולהיכנע לו גם לא התאים לה , והדבר יצר סביבה עוינת כלפיהם כזוג וגרם לה להתנהגות שונה כלפינו וכלפי משפחתו של בעלה.
    כהורים השתדלנו לעזור לילדים במידה שווה ובגלל שהיא גרה קרוב אלינו זכתה מאתנו לתמיכה ועזרה כמעט בכל עניין ועניין. יום אחד צלצלה אלינו בערב וביקשה שנגיע אליה ובערב זה בעלה היה בישיבה והראתה לנו סרטון בו השכנה מעיפה זבל מחצר שלה לחצר של הבת.
    בתקופה זו , רק סיימה שנת התמחות לאחריהם עברה כאמור מבחני לשכה וקיבלה הסמכה כעו"ד ובגלל הקורונה החליטה לקחת חופש כמה חודשים במהלכם חיפשה עבודה במקומות בהם רצתה ואחרי הסרטון אמרנו : "שמשעמום מזה שלא עובדת היא שמה לב לשטויות של השכנה ואחרי שתתחיל לעבוד לא יהיה לה זמן להתעסק עם שטויות אלה" מסתבר שהמילה שעמום לא הייתה המילה מתאימה והכתה בה וסילקה אותנו מהבית - ואביה ואני המומים קמנו ועזבנו את ביתה.
    מאז ניתקה אתנו קשר למעט פעמים בהם אישרה לנו לקחת את הבת שלה לכמה שעות אלינו הביתה. כאמור, הבת בחודש תשיעי ושלחתי לה מייל בו הודעתי שאני רוצה ללוות אותה ולהיות איתה בלידה וענתה בלא רבתי .
    אחרי הודעת SMS לעיל , התפתחה התכתבות בה העליבה והשתמשה כלפיי כאימה בעלבונות בהם מילים : תמותי, עלובה וכיו"ב ... לאחר מכן, צלצלה לאביה וקראה לו שקרן , מטומטם וכיו"ב...מילים בהם מעולם לא השתמשה כלפינו . בהמשך אביה דיבר עם אביו של בעלה והגיעה אלינו הביתה כולה עצבנית בטענה שריכלנו עליה ובדרישה שלא רוצה שיהיה לנו שום קשר עם הורי בעלה ואביה ענה שלא שואל אותה עם מי להיות חבר או בקשר ומעצבים לקחה כל מה שעמד לידה והעיפה עלינו והלכה וחיפשה איפה הנייד שלי למחיקת ההתכתבות בינינו ולא הצליחה ועזבה את הבית בעצבים וטריקת דלת והמשיכה בשליחת הודעות SMS מעליבות לאביה ולאימה .
    מהורי בעלה הבנו שבפעם הראשונה הגיע אליהם הבן חנוק בבכי והתלונן על כך שרבים בקיבוץ לא מדברים איתם ועוד...
    ברור לנו שכצעד ראשון עליהם למכור את הבית ולעזוב את הקיבוץ כי החיים בו לא מתאימים לבת שלי אבל זה עניין שנראה לנו קשה ליישום בגלל רצונו של הבעל ומבקשים לדעת אם מדובר בבעיה הורמונאלית של תקופת הריון או בעניין המחייב המשך טיפול מול בעלי מקצוע ?
    בתודה רבה מראש.

• הגב ל: מבקשים את דעתך למקרה המצ"ב

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • מבקשים את דעתך למקרה המצ
    ערן שי
    17:31 17/06/21 17/06
    17:31
  • מתרשם שכדאי להגיע לטיפול. קודם כל אתם. ואז להחליט על ההמשך.

בברכה,
    ערן שי הוא פסיכולוג, מאמן אישי בכיר, מדריך מנהלים ומטפל התנהגותי.
    טלפון: 077-9967-150
    דוא"ל: [email protected]
  • הגב ל: מבקשים את דעתך למקרה המצ

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021