X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום מחלות אף וסינוסים
אודות הפורום
אודות פורום מחלות אף וסינוסים

פורום מחלות אף וסינוסים שע"י מחלקת אף אוזן גרון, מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור אילנה דואק, מנהלת מחלקת אף אוזן גרון במרכז רפואי כרמל. כמו כן שותפה לניהול הפורום פרופ' מ"ק נחמה אורי מנהלת יחידת אף וסינוסים בבית חולים כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לס...

פורום מחלות אף וסינוסים שע"י מחלקת אף אוזן גרון, מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור אילנה דואק, מנהלת מחלקת אף אוזן גרון במרכז רפואי כרמל. כמו כן שותפה לניהול הפורום פרופ' מ"ק נחמה אורי מנהלת יחידת אף וסינוסים בבית חולים כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לסינוסיטיס, פוליפים באף, גידולים שפירים בחלל האף והסינוסים, סינוסיטיס חריפה, סינוסיטיס כרונית, גידולים ממאירים בחלל האף והסינוסים, דימום מהאף, אפיסטקסיס, קושי נשימה דרך האף, סטיית מחיצת האף, הגדלה של הקונכיות, DEVIATED SEPTUM, ניתוחי אף וסינוסים, FESS (ניתוח אנדוסקופי של הסינוסים), סיבוכים של ניתוחי סינוסים, ניתוחי מחיצת האף והקונכיות, גופים זרים באף ושאלות כלליות בנושא מחלות האף ותעלות הסינוס. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות העונות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום מחלות אף וסינוסים

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • פוליפים באף?
    אורית
    19:42 18/07/16 18/07
    19:42
  • שלום
    לפני שלושה חודשים איבדתי את חוש הריח והטעם. רופאה שהסתכלה לי באף על ידי מפשק אמרה שהיא רואה פוליפים ונתנה לי זריקת סטרואידים שאכן פתרה את הבעייה. כיאה לפוליפים עקשניים לאחר שבועיים שלושה שוב החלה התדרדרות בחוש הריח. שוב הרופאה טענה שהיא רואה פוליפים על ידי בדיקה של מפשק בלבד. קיבלתי עוד זריקה ותרסיס אבאמיס לשמר. שלושה חודשים זה החזיק מעמד. לפני שבועיים נגשתי לבדיקת סיטי. בממצאים לפי פיענוח:
    מבנה הגרמי של העצמות תקין
    עיבוי רירית בהיקף סינוס מקסילרי דוצ. מלאות של סינוסים אתמואידאלים ועיבוי רירית בסינוס פרונטלי משמשאל ומלאות בסינוס פרונטלי מימין. ה omc חסום דוצ. מחיצת האף ישרה בקו אמצע ללא סטייה. קונכות האף תקינות וחלל האף פתוח דוצ. מבנה הנאזופרינקס תקין
    ממצאים: יכולים להתאים לפאן סינוסיטיס.

עכשיו אני שואלת איפה פה הקטע של הפוליפ? לא כתוב ממצא פוליפיאדי. נשלחתי לסיטי כדי שהרופאה תבין מאיפה הפוליפים מגיעים אבל משום מה בסיטי לא מצאו לנכון לציין שיש לי פוליפ... האם זה מצריך עוד סיטי? אני ממש מבולבלת כי חשבתי שבסיטי יציינו היכן הפוליפ.מאחר ולרופאה לא היה תור במיידי הלכתי לרופאת משפחה שנתנה לי אוגמנטין. אני מריחה ליותר זמן ביום מאז שהתחלתי לקחת את האוגמנטין. אך עדיין אין לי חוש ריח מידי פעם ולפני השינה בלילה זה מחמיר. אני מידי פעם מרגישה כאלו תקוע לי משהו באף שחוסם. פוליפ? אשמח להבין למה בסיטי לא מתייחסים לפוליפ או שהתוצאות כן מעידות על פוליפים.
    תודה וסליחה על האורך
    אורית

• הגב ל: פוליפים באף?

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פוליפים באף?
    פרופ' מ"ק נחמה אורי
    17:29 19/07/16 19/07
    17:29
  • שלום אורית
    ב CT המפענח לא יכול לומר אם יש פוליפ או התעבות רירית. בעין רואים פוליפ. ב CT רואים הצללה. אם הרופאה ראתה עם המפשק פוליפ אני מניחה: שכל ההתעבויות ביחוד באטמואידים אלו פוליפים!!
    אני מציעה לך לעבור ניתוח, ואחר כך יהיה יותר כך לספריי של הסטרואידים להגיע לכל הסינוסים
    בהצלחה
    פרופ' מ"ק אורי נחמה

בברכה,
    פרופ' מ"ק נחמה אורי, מומחית רפואת אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר, ולשעבר מנהלת יחידת אף וסינוסים במרכז הרפואי כרמל שבחיפה.
    לצורכי ייעוץ ישנו החזר של 70% מכללית מושלם.
    טלפון במרפאה: 077-9974-150
    מייל: [email protected]

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פוליפים באף?
    אורית
    21:20 21/07/16 21/07
    21:20
  • תודה.
    דווקא בסינוסים האתמודלים לא רשום עיבוי.
    אז ממה שאני מבינה בניתוח יסירו לי את הפוליפים, אנשים שסובלים מפוליפים באף אמרו לי שלא אעז לעבור ניתוח להסרת פוליפים כי זה במילא חוזר. האם יש טיפולים אחרים שמומלצים? או ones זכית בפוליפים זה לנצח?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פוליפים באף?
    פרופ' מ"ק נחמה אורי
    18:00 26/07/16 26/07
    18:00
  • אורית שלום

אז אם האף שלך סתום, ואיכות חייך ירודה עכשיו, לא תבצעי ניתוח כי זה חוזר?
    אם אין לך אסטמה או רגישות לאספרין, הסיכוי לחזרת הפוליפים היא כ 30%. 70% לא.
    כשהחללים של הסינוסים יהיו פתוחים, האפשרות לנקותם בלי ניתוח, אלא בדרך מרפאתית היא טובה.

בהצלחה בהחלטה
    פרופ' מק אורי נחמה

בברכה,
    פרופ' מ"ק נחמה אורי, מומחית רפואת אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר, ולשעבר מנהלת יחידת אף וסינוסים במרכז הרפואי כרמל שבחיפה.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פוליפים באף?
    פרופ' מ"ק נחמה אורי
    17:51 27/07/16 27/07
    17:51
  • אם יש פוליפים זה לא מחויב שזה לנצח.
    אפשר לקחת סטרואידים, לפני הרמת סינוס ולבצע ct שיניים נוסף לראות אם הסינוסים המקסילרים התנקו.
    אם לא צריך או לוותר על השתלים או לבצע fess

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פוליפים באף?
    אורית
    21:29 06/08/16 06/08
    21:29
  • הרופאה שלי אמרה לי שהיא לא ממהרת לנתח כי גם ככה זה בדרכ חוזר ולכן מעדיפה לתת אנטיביוטיקה כרגע. הייתי רצה לנתח אם לא היה את הסיכוי הזה שזה יחזור. אבל ניתוח בהרדמה מלאה והחרדה הענקית שהוא מעורר בי וכל זה בידיעה שהסיכוי שזה יחזור די גדול לא שווה לי כרגע את זה... אם לא יעזור כלום ממה שאנסה כדי לרפא את הבעייה אז אלך לניתוח.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פוליפים באף?
    פרופ' מ"ק נחמה אורי
    13:46 07/08/16 07/08
    13:46
  • בהצלחה

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פוליפים באף?
    פיליפ.
    16:08 23/10/17 23/10
    16:08
  • לאחר שהתאמצתי לכתוב ארוכות מנסיוני העשיר מחקתם משום מה את כל מה שכתבתי,מדוע?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פוליפים באף?
    פרופ' מ"ק נחמה אורי
    18:29 28/10/17 28/10
    18:29
  • שלום רב
    לא מחקתי כלום .
    אשמח להתייחס שנית.
    אולי יש לך את מה שכתבת שמור?
    פרופ מד אורי

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021