X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום המטואונקולוגיה, מחלות דם ממאירות
אודות הפורום
אודות פורום המטואונקולוגיה, מחלות דם ממאירות

פורום המטואונקולוגיה, מחלות דם ממאירות שע"י מכון המטולוגיה במרכז הרפואי כרמל חיפה מנוהל על ידי ד"ר מאיר פרייס, מומחה המטולוגיה, המטואונקולוגיה ומחלות פנימיות, ומנהל המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות ללוקמיה חריפה, לוקמיה כרונית, ...

פורום המטואונקולוגיה, מחלות דם ממאירות שע"י מכון המטולוגיה במרכז הרפואי כרמל חיפה מנוהל על ידי ד"ר מאיר פרייס, מומחה המטולוגיה, המטואונקולוגיה ומחלות פנימיות, ומנהל המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות ללוקמיה חריפה, לוקמיה כרונית, לימפומה, מיאלומה, מיאלומה נפוצה, MDS, CLL, CML, הודג'קין \ לימפומה מסוג הודג'קין, לימפומת הודג'קין, מיאלופרוליפרטיבי, פוליציטמיה, MPN ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בד"ר (פרופ') מאיר פרייס על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום המטואונקולוגיה, מחלות דם ממאירות

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • לאן נעלמה השאלה שלי על FACS?
    nadin
    01:08 31/07/16 31/07
    01:08
  • .

• הגב ל: לאן נעלמה השאלה שלי על FACS?

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • לאן נעלמה השאלה שלי על FACS?
    ד"ר מאיר פרייס
    06:41 31/07/16 31/07
    06:41
  • שלום נדין,
    אנא תשלחי את השאלה שוב. איני רואה אותה גם כן.
    תודה

בברכה,
    ד"ר מאיר פרייס, מומחה המטולוגיה, המטואונקולוגיה ומחלות פנימיות, ומנהל המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה.
    טלפון: 04-8250445
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: לאן נעלמה השאלה שלי על FACS?

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הנה
    nadin
    00:45 02/08/16 02/08
    00:45
  • בת 22, לפני שנתיים הייתה ירידה של 15 קילו במשקל והתגלו גם שתי בלוטות אחת בכל פרוטיס שעד היום לא נעלמו ומדי פעם גדלות, כרגע עומדות על כ2 ס''מ כל אחת. CT כל גופי מ2014 היה נקי, אין חום, הירידה במשקל נבלמה ואין עוד בלוטות בגוף חוץ מבפרוטיס, כן יש חולשה ולפעמים תחושה של התערפלות והתעלפות. לא התאפשרה ביופסיה כי הבלוטות לא נימושות ולבקשתי החלטנו להפסיק מעקב המטולוגי באוקטובר 15 כי לא היו לו תשובות בשבילי ולא היה טעם להמשיך בביקורות.
    בשל כמה קריאות של משטחי דם עם לימפוציטים אטיפים המליץ ההמטולוג על הבדיקה (לא אמר לי למה). הנה היא.

FACS, Cell Markers, PB

WBC/ mm3 9470 cells/mm3
    % LYMPHO 34.0 %
    LYMPHO/ mm3 3220 cells/mm3
    CD3 (mature T) 78.0 % 60.0 - 85.0 [......*..]
    CD5=80%
    CD3/mm3 2511 cells/mm3
    CD4 (T helper) 51.0 % 36.0 - 63.0 [....*....]
    CD4/mm3 1642 H cells/mm3 436 - 1394 [.........]*
    CD8 (T sup-cyt) 27.0 % 15.0 - 40.0 [....*....]
    CD8/mm3 869 cells/mm3 166 - 882 [........*]
    CD2 (T-ER+) 100 H % 81 - 97 [.........]*
    CD4/CD8 1.89 1.50 - 3.30 [.*.......]
    CD20 (mature B) 9 % 5 - 25 [.*.......]
    CD19=8%
    CD20/mm3 290 cells/mm3 50 - 300 [........*]
    CD16 (NK, macroph) 17 %
    CD56 (neural, NK) 17 % 6 - 30 [....*....]
    CD57 (NK cells) 4
    Multi Receptors 2 (CD5+CD19+)=5%
    Multi Receptors 3
    (CD3+CD56+16+)=5%
    (CD57+CD2+)=3.5%

סליחה על הבלגן, רק כך הצלחתי לצרף. האם הבדיקה תקינה וניתן לשלול כבר המצאות מחלה? על מה שני הערכים המסומנים כגבוהים מעידים?

תודה

• הגב ל: הנה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הנה
    ד"ר מאיר פרייס
    12:28 06/08/16 06/08
    12:28
  • שלום נדין,

בסהכ נראה תקין. לערכים הגבוהים שמופיעים אין הרבה משמעות.

בברכה,
    ד"ר מאיר פרייס, מומחה המטולוגיה, המטואונקולוגיה ומחלות פנימיות, ומנהל המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה.
  • הגב ל: הנה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • חזרנו על שרשראות קלות ואימונופיקסציה
    nadin
    23:55 21/09/16 21/09
    23:55
  • כדי לסכם את המעקב ההמטולוגי ולסיים אותו.

חזרה תוצאה של שרשראות קלות בדם עם קאפה 20.7 כשהטווח התקין הוא עד 19 וגם בבדיקה IGG קפא כתוב "חשד לעקבות", למבדה 13 והיחס ביניהן 1.48..
    קבוצת הIG למיניהם תקינים והגלובולינים אלפא ביתא וגמא תקינים (גמא בדיוק בגבול העליון 18.8) אך אלבומין BY EP 55.3 (התקין מעל 55.8). פרוטאין טוטאל תקין וגם הB2 מיקרגלובולין.
    בתוצאות ה IMMUNOFIXATION כתוב גם כן "חשד לעקבות". לימפוציטים אבסולוטיים 4.7, לבנים 12.8.לא חולה במשהו ומרגישה בסדר, אצל ההמטולוג לא ביקרתי כבר מעל שנה כולל בדיקה גופנית.

בבדיקה האחרונה של שרשראות קלות לפני שנתיים כל הערכים כולל הקאפה היו בטווח ולא היו כל הערות של "חשש לעקבות" באימונופיקסציה ובקאפה. האם התוצאה הזו של שרשרת קפא אינה תקינה ומצריכה חזרה להמטולוג? ומה פירוש ההערה "חשד לעקבות" בIGG קפא ואימונופיקסציה?

תודה רבה

• הגב ל: חזרנו על שרשראות קלות ואימונופיקסציה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • חזרנו על שרשראות קלות ואימונופיקסציה
    ד"ר מאיר פרייס
    22:00 24/09/16 24/09
    22:00
  • שלום נאדין,
    חשד לעקבות משמעו שלא נמצא סיגנל ברור המעיד על חלבון מונוקלונלי.
    ניתן לחזור על הבדיקה עוד 4-6 חודשים כדי לראות אם יש שינוי

בברכה,
  • הגב ל: חזרנו על שרשראות קלות ואימונופיקסציה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024