X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום המטואונקולוגיה, מחלות דם ממאירות
אודות הפורום
אודות פורום המטואונקולוגיה, מחלות דם ממאירות

פורום המטואונקולוגיה, מחלות דם ממאירות שע"י מכון המטולוגיה במרכז הרפואי כרמל חיפה מנוהל על ידי ד"ר מאיר פרייס, מומחה המטולוגיה, המטואונקולוגיה ומחלות פנימיות, ומנהל המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות ללוקמיה חריפה, לוקמיה כרונית, ...

פורום המטואונקולוגיה, מחלות דם ממאירות שע"י מכון המטולוגיה במרכז הרפואי כרמל חיפה מנוהל על ידי ד"ר מאיר פרייס, מומחה המטולוגיה, המטואונקולוגיה ומחלות פנימיות, ומנהל המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות ללוקמיה חריפה, לוקמיה כרונית, לימפומה, מיאלומה, מיאלומה נפוצה, MDS, CLL, CML, הודג'קין \ לימפומה מסוג הודג'קין, לימפומת הודג'קין, מיאלופרוליפרטיבי, פוליציטמיה, MPN ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בד"ר (פרופ') מאיר פרייס על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום המטואונקולוגיה, מחלות דם ממאירות

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • המוגלובין ופריטין נמוכים לאחר תרומת דם
    בת 23
    23:52 09/09/17 09/09
    23:52
  • ב4 לאוגוסט תרמתי תרומת דם מלאה במד''א ללא בעיות חוץ מסחרחורות בשעות שאחרי.
    ב20 לאוגוסט התקשרו אליי מבנק הטסיות בבלינסון ללא קשר (תורמת קבועה כמעט כל חודש) בבקשה לבוא לתרום כי יש מחסור חמור בטסיות.
    כשהגעתי עשו כרגיל ספירת דם שהגיעה תוך 40 שניות בתוצאה נמוכה-10.5, כשבדרך כלל ההמוגלובין שלי נבדק אצלם ובמעבדת קופ''ח בחצי שנה האחרונה תמיד מעל 12. גם לחץ הדם היה מעט נמוך, 115 על 70 ולא נתנו לי לתרום עם בקשה לחזור לרופא המטפל.
    חזרנו על הספירה כדי לוודא שלא הייתה טעות אצלם וההמוגלובין חזר 10.7 (עלה ב0.02), הפריטין צנח ל 4.4 (לפני שבועיים עמד על 5.6), ברזל 29, טרנספרין תקין, LDH GOPT GGT תקינים, חומצה פולית עלתה מעט ל8.5 וB 12 תקין.

למרות תרומת הדם, רופא המשפחה שלי טוען שהצניחה ברמת ההמוגלובין והפריטין חדה מדי ולא נראית כסיבה לצניחה המהירה. לדבריו תמיד הייתי על סף האנמיות עם ברזל נמוך (מקסימום 50) ופריטין והמוגלובין נמוכים (בסביבות ה11.5) ואמר שכרגע עם פריטין 4.4 וברזל 29 הם ממש ברצפה ויש להעלות את הרמה כמה שיותר מהר. הוא אמר שאילו כדורי הרזל שרשם לי לא יועילו עד סוף החודש או שיגרמו לי עצירות (ובמילא יש לי בעיה עם זה בחודשים האחרונים) מיד לחזור אליו לשקול טיפול בעירויי ברזל, וגם לשקול בירור גסטרו למעי הדק וקולונוסקופיה כדי לוודא שאין דימום משם...
    אני בריאה למעט אסתמה ותת פעילות תת קלינית בבלוטת התריס, לוקחת יוטירוקס 50 מ''ג כבר חודשיים בהנחיית אנדו' כדי לראות אם יעזור בתלונות על עצירות, עייפות, מועקות בחזה וסחרחורות.
    מאחורי גם חשש שנשלל ללימפומה שהיה לפני כשנתיים עם בלוטות מוגדלות בצוואר וירידה במשקל שנשארו סטטיות.

האם הוא לא מעט מגזים בדחיפות לעירויי ברזל בהתחשב בתרומת הדם האחרונה, או שהצניחה בהמוגלובין חדה מדי למרות התרומה? האם יש עילה כלשהי לחזור להמטולוג?

תודה

• הגב ל: המוגלובין ופריטין נמוכים לאחר תרומת דם

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המוגלובין ופריטין נמוכים לאחר תרומת דם
    ד"ר מאיר פרייס
    15:40 15/09/17 15/09
    15:40
  • שלום,
    אני חושב שכדאי בכל זאת לנסות תחילה כדורי ברזל עם חומצה פולית. דוגמת - פריפול.
    לגבי בירור מערכת עיכול- מציע לשקול זאת אם יש לך סיפור משפחתי של ממאירות מערכת עיכול, צואה חיובית לדם סמוי או תסמינים מתמשכים (עצירות למשל המתחלפת עם שלשושלים)

בברכה,
    ד"ר מאיר פרייס, מומחה המטולוגיה, המטואונקולוגיה ומחלות פנימיות, ומנהל המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה.
    טלפון: 04-8250445
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: המוגלובין ופריטין נמוכים לאחר תרומת דם

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • זה בדיוק הכדור שאני לוקחת
    בת 23
    03:37 18/09/17 18/09
    03:37
  • כבר שבועיים פריפול. לצערי יש לי גם עוד 4 ימים לפני שהתחלתי בברזל שלשולים ובחילות וחשבתי שהברזל דווקא יעזור אבל זה עדיין נמשך.
    רופא המשפחה ביקש לחזור בהקדם על הספירה ועוד פעם כימיה ותפקודי כבד.

במידה ורמת הפריטין וההמוגלובין תישאר כמו קודם או תרד אף יותר האם באמת היית ממליץ על עירויי ברזל? זה לא קצת נמהר מדי?

יש היסטוריית ממאירות מעי מצד סבי ובדיוק מה שתיארת-עצירות לצד שלשול לסירוגין כבר כמה חודשים ולכן אני בייעוץ גסטרו עוד מפברואר. אבל אני צעירה מדי לממאירויות כאלה וממש לא מוכנה לעשות קולונוסקופיה.

• הגב ל: זה בדיוק הכדור שאני לוקחת

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר מאיר פרייס
    06:37 18/09/17 18/09
    06:37
  • לא בהכרח מדובר בממאירות של מערכת העיכול, יכול להיות גם ממחלת מעי דלקתית ואז יש לזה טיפול שעשוי לעזור עם התסמינים.
    מתן ברזל דרך הוריד הינו פעולה פשוטה יחסית שתעלה באופן מהיר את רמת הברזל ועוקפת את הספיגה דרך מערכת העיכול.

בברכה,
    ד"ר מאיר פרייס, מומחה המטולוגיה, המטואונקולוגיה ומחלות פנימיות, ומנהל המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • וודאי שלא בהכרח
    בת 23
    04:11 20/09/17 20/09
    04:11
  • מחלת מעי דלקתית כבר נשללה כולל קלפרוטקטין וCT פרוטוקול מעי במרץ.
    השאלה האם היית באמת ממליץ על עירויי ברזל במקום פשוט לחכות? האם יש סיכון ברמה זו של פריטין ולכן יש להעלותה כמה שיותר מהר?
    כמו כן, אני בכללית מחוז דן. איפה ואיך בדיוק מבצעים את העירוי ומה הפרוצדורה?

מקווה שלא נזדקק. תודה

• הגב ל: וודאי שלא בהכרח

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • וודאי שלא בהכרח
    ד"ר מאיר פרייס
    14:21 29/09/17 29/09
    14:21
  • לצערי איני יודע היכן את יכולה לקבל את הערוי. אני משוכנע שרופא המשפחה יוכל לעזור בזה.

בברכה,
  • הגב ל: וודאי שלא בהכרח

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך לד''ר פרייס
    בת 23
    17:18 12/11/17 12/11
    17:18
  • לבקשת רופא המשפחה שלי חזרנו על ספירה ופריטין, המוגלובין כעת 11.1 (היה 10.7 חודש שעבר) ופריטין דווקא ירד מעט מ4.4 ל4.3, כל זאת תחת פריפול כבר כמעט חודשיים.
    מצד שני אני גם עם שלשולים של עד 5 פעמים ביום (מימי וחסר צורה) כבר כמעט חודשיים גם כן שהתחילו עוד לפני הפריפול.

רופא המשפחה שלי מודאג ורוצה שאתחיל עירויי ברזל לא יאוחר משבועיים מעכשיו כי לדבריו עוד כמה שבועות הגוף ינצל את כל הפריטין שנשאר וההמוגלובין יירד לי בבת אחת ל7-6 מה שיוביל אותי למיון ועירויי דם. הוא חושב שיש לי בעיית ספיגה במעי למרות שאני במעקב גסטרו במילא בחודשים האחרונים (בשל מועקות בחזה וצרבות, שלשולים ועצירויות לסירוגין) עם קלפרוטקטין תקין לחלוטין, CT מעי תקין (לא רוצה לעשות קולונוסקופיה) וללא צליאק בבדיקת דם. הגסטרוסקופיה מתוכננת לינואר.
    מחזור כרגיל ואיננו השתנה כבר שנים וUS רחם תקין.

האם לדעתך הרופא שלי אינו מגזים ואכן יש דחיפות למתן ברזל בשבועיים הקרובים אחרת אגיע למיון ולעירוי דם? והאם יש לדעתך מקום להתייעץ עם המטולוג בעניין הברזל שאינו עולה תחת טיפול כבר 3 חודשים?

תודה.

• הגב ל: המשך לד''ר פרייס

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר מאיר פרייס
    22:15 12/11/17 12/11
    22:15
  • אני מאוד ממליץ לשקול בכל זאת לעשות קולונוסקופיה.
    לגבי מתן ברזל תוך ורידי- מדובר בפעולה פשוטה ושכיחה מאוד

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה אבל
    בת 23
    18:26 18/11/17 18/11
    18:26
  • לא מוכנה לעשות קולונוסקופיה ויהי מה (מטעמי אינטימיות).

אני מבינה שמדובר בפעולה שכיחה ופשוטה בכל הקשור בעירויי ברזל אבל כל הרעיון שלי כרגע זה להמנע כי אולי לא צריך וגם הופעת רגישות מפחידה אותי. בהתאם למתואר, עד כמה אתה חושב שזה באמת דחוף כמו שהרופא שלי טוען עד ירידה חדה ופתאומית בהמוגלובין והזדקקות למנות דם?

מצטערת אם אני מציקה אבל אני באמת לא רוצה להתחיל עירויי ברזל בעיקר מחשש לרגישות (יש לי רגישות מוגברת לחומרים רבים ואלרגיות) ואולי באמת איני חייבת כרגע.

תודה

• הגב ל: תודה אבל

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה אבל
    ד"ר מאיר פרייס
    23:52 18/11/17 18/11
    23:52
  • לגבי הקולונוסקופיה - ניתן לבצע קולונוסקופיה וירטואלית שהיא למעשה בדיקת CT.
    לגבי הברזל - ממליץ מתן וונופר היות והרושם הוא שאינך סופגת את הברזל.

בברכה,
  • הגב ל: תודה אבל

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • נעשתה קולונוסקופיה וירטואלית
    בת 23
    17:57 22/11/17 22/11
    17:57
  • יותר נכון CTE באפריל IV+PO, תקין לגמרי. גם קלפרוטקטין.

אפשרי לדעתך במצב המתואר לחכות עוד שבועיים-חודש ולראות מה קורה או שאני מסכנת את עצמי?

• הגב ל: נעשתה קולונוסקופיה וירטואלית

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019