X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום גסטרואנטרולוגיה ילדים
אודות הפורום
אודות פורום גסטרואנטרולוגיה ילדים

פורום גסטרואנטרולוגיה ילדים שע"י מחלקת ילדים שבמרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי ד"ר יגאל אלנברג, גסטרואנטרולוג ילדים בכיר במחלקת ילדים במרכז הרפואי כרמל, הנמנה על סגל הרופאים הביכירים שבמחלקת ילדים בבי"ח כרמל שבחיפה שבראשותו של פרופ' גיורא פילר, פרופ' חבר קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון...

פורום גסטרואנטרולוגיה ילדים שע"י מחלקת ילדים שבמרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי ד"ר יגאל אלנברג, גסטרואנטרולוג ילדים בכיר במחלקת ילדים במרכז הרפואי כרמל, הנמנה על סגל הרופאים הביכירים שבמחלקת ילדים בבי"ח כרמל שבחיפה שבראשותו של פרופ' גיורא פילר, פרופ' חבר קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון, רופא ילדים בכיר ומומחה בהפרעות שינה בילדים ובמבוגרים ומנהל מחלקת הילדים בביה"ח כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לכאבי בטן בילדים, עצירות בילדים, ריפלוקס קיבתי וושטי, מחלות מעי דלקתיות, בליעת גופים זרים, רגישות לחלבון חלב פרה, מחלות כבד בילדים, כשל בשגשוג בילדים, צליאק בילדים, דימום רקטאלי ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום גסטרואנטרולוגיה ילדים

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעה מאת תאריך ושעה
  •   גסטרוסקופיה עם ביופסיות וברזל נמוך
    בת 23
    01/10/2017 00:32
  • שלום. אני יודעת ששאלתי לא מתאימה לפורום ילדים (בת 23) אך אשמח לדעתך בכל זאת.

לאחר תרומת דם ב4 לאוגוסט ירדה הספירה וההמוגלובין ל10.5 והפריטין ל4.4 (המוגלובין לפני 12.6 ןפריטין 8) לדעתו של רופא המשפחה שלי אלה ערכים נמוכים מאוד ובמיוחד הפריטין שלא אמור היה להיות מושפע ויש להעלותם כמה שיותר מהר. הוא הסביר שאילו הספירה לא תשתפר עד סוף החודש תחת כדורי ברזל ישקול איתי עירויי ברזל.
    ביום ראשון חזרתי על הספירה וההמוגלובין נשאר אותו הדבר כמו בחודש שעבר, 10.7, וההיפוכרומיה הכפילה את עצמה מ9.8 בחודש שעבר ל19.9 תחת פריפול כבר שבועיים. ESR 25 ?(לפני חודש היה 11).
    בינתיים מרגישה סחרחורות וכאבים עם לחצים מעיקים בחזה (מרגיש כמו דלקת גרון, אך בכל החזה האמצעי עד ללוע, מופיע כמה פעמים בשבוע לשעות כבר חצי שנה). כמו כן קוצר נשימה במאמץ.

יש לי גסטרוסקופיה עם מרדים (בגלל אסתמה) בקרוב עם ביופסיות מהקיבה והוושט, בשל הכאבים האלה בחזה וצרבות כבר חצי שנה פלוס (חשד לEOE, נשמע לך מתאים לתסמינים שלי?), יכול להיות שבשילוב כל הגורמים האלה הבדיקה תידחה? האם יש סיכון מוגבר לדימום עם ביופסיה מהוושט? האם לדעתך המצב באמת מחייב עירויי ברזל? ללא הריונות מתוכננים בקרוב.

תודה

• הגב ל: גסטרוסקופיה עם ביופסיות וברזל נמוך

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
  •   גסטרוסקופיה עם ביופסיות וברזל נמוך
    ד"ר יגאל אלנברג
    01/10/2017 09:16
  • שלום רב,

לפי התיאור שלך בהחלט יש צורך בגסטרוסקופיה לשלילת תהליך אאוזינופילי או דלקתי אחר.
    על פי התיאור - יש לטפל ראשית בבעיה עצמה שגורמת לאנמיה ולתחושות שלך ואז להחליט אם יש צורך בעירוי ברזל. בשלב זה לא נשמע שיש אינדיקציה לטיפול בברזל דרך הוריד עד להשלמת הבירור.
    ביופסיה מהושט היא פעולה פשוטה ויחסית בטוחה.
    בהצלחה,

בברכה,
    ד"ר יגאל אלנברג, גסטרואנטרולוג ילדים במחלקת ילדים במרכז הרפואי כרמל.
    להמנת תורים: 04-8250247
    טלפון ליצירת קשר איתי - 048250354
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: גסטרוסקופיה עם ביופסיות וברזל נמוך

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
  •   תודה על התשובה המהירה, המשך
    בת 23
    01/10/2017 18:36
  • מה שגרם לירידת הברזל הוא הרי ב99 אחוז תרומת הדם. המועקות והכאבים בחזה החלו עוד הרבה לפני, ברמות המוגלובין 12+ ופריטין 8 כך שאין קשר.

אם כן, האם באמת כדאי להתחיל עירויי ברזל בקרוב במקום לחכות? האם יש סיכון כלשהו ברמות פריטין כאלה ולכן יש להעלות זאת כמה שיותר מהר?

תודה

• הגב ל: תודה על התשובה המהירה, המשך

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
  •   תודה על התשובה המהירה, המשך
    ד"ר יגאל אלנברג
    08/10/2017 07:52
  • שלום רב,
    אין סיכון כעת.
    הייתי מברר את הסיבה קודם לכן.

בברכה,

בברכה,
  • הגב ל: תודה על התשובה המהירה, המשך

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
  •   סיבה למה?
    בת 23
    11/10/2017 02:04
  • לירידת הברזל? תרומת הדם ב4 לאוגוסט. האם זו לא נשמעת סיבה הגיונית וכדאי לפנות להמטולוג?

ההמוגלובין עדיין 10.7 כמו לפני חודשיים, על פריטין אחזור אחרי החג.

תודה וחג שמח

• הגב ל: סיבה למה?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
  •   סיבה למה?
    ד"ר יגאל אלנברג
    11/10/2017 13:09
  • .

בברכה,
  • הגב ל: סיבה למה?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
  •   חוזרת על השאלה. סיבה למה התכוונת?
    בת 23
    25/10/2017 01:26
  • האם כדאי לפנות להמטולוג? הפריטין ירד ל2, המוגלובין ירד ל10.5 תחת פריפול כבר כמעט חודשיים.

• הגב ל: חוזרת על השאלה. סיבה למה התכוונת?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    ד"ר יגאל אלנברג
    25/10/2017 16:28
  • צריך לברר מה הסיבה לדימום, אין דחיפות בערכים אלו לפנות להמטולוג, הרבה יותר דחוף לברר את הסיבה - צליאק, דלקת אאוזינופילית, דלקת אחרת, כיב וכו.

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
  •   הסיבה היא תרומת הדם
    בת 23
    08/11/2017 22:39
  • השאלה היא למה הערכים לא עולים.
    אין צליאק (סרולוגיה תקינה), קלפרוטקטין וCT בטן תקין.

כרגע רופא המשפחה שלי מודאג מאוד ומבקש שאתחיל לקחת עירויי ברזל לא יאוחר משבועיים מעכשיו אחרת לדבריו הגוף ינצל את כל הפריטין וההמוגלובין יצנח ל7 עד שאגיע למיון ולעירוי דם.

האם זה לא נשמע מעט מוגזם לדעתך? האם באמת הסבירות כה גבוהה שמצב חירום כזה יקרה?

מבאס

• הגב ל: הסיבה היא תרומת הדם

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    ד"ר יגאל אלנברג
    09/11/2017 12:06
  • עדיין תשובתי בעינה, צריך לברר מה הסיבה - יותר חשוב מטיפול מאחר וגם המספרים שציינת אינם דחופים.
    ניתן לקבוע גם תור להמטולוג כדי להחליט על ברזל בעירוי - אך חובה לברר את הסיבה ולכן גסטרואנטרולוג בהחלט במקום.
    בהצלחה,

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2017