תחושת יובש חזק בתוך הגרון וליחה - פורום אף אוזן גרון לרינגולוגיה, מיתרי הקול - שאל את הרופא
X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אף אוזן גרון לרינגולוגיה, מיתרי הקול
אודות הפורום
אודות פורום אף אוזן גרון לרינגולוגיה, מיתרי הקול

פורום אף אוזן גרון לרינגולוגיה שע"י מחלקת אף אוזן גרון, מרכז רפואי כרמל מנוהל על ידי פרופסור אילנה דואק, רופאת אף-אוזן-גרון בכירה, מומחית בתחום גידולי ראש וצוואר וכירורגייה אונקולוגית לגידולי ראש וצוואר ויו"ר איגוד רופאי אף אוזן וגרון בישראל ומנהלת מחלת אף אוזן גרון במרכז רפואי כרמל. כמו כ...

פורום אף אוזן גרון לרינגולוגיה שע"י מחלקת אף אוזן גרון, מרכז רפואי כרמל מנוהל על ידי פרופסור אילנה דואק, רופאת אף-אוזן-גרון בכירה, מומחית בתחום גידולי ראש וצוואר וכירורגייה אונקולוגית לגידולי ראש וצוואר ויו"ר איגוד רופאי אף אוזן וגרון בישראל ומנהלת מחלת אף אוזן גרון במרכז רפואי כרמל. כמו כן, שותף לניהול הפורום ד"ר יואב יניר, מומחה לרפואת אף אוזן גרון - ניתוחי ראש צוואר, וסגן מנהל מחלקת אף אוזן גרון במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אריאל רויטמן רופא מומחה לאף אוזן וגרון, מומחה לרינגולוגיה, משמש כרופא בבית חולים הכרמל ובמרכז רפואי לין. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לצרידות, שיתוק מיתר קול, גידול של מיתרי הקול, גידולים של הלרינקס, יבלות על "מיתרי הקול", ממצאים שפירים, ממצאים ממאירים, ניתוחי לרינקס, ניתוחים של מיתרי הקול, כריתת גרון, לרינגקטומיה, ניתוחי לייזר ללרינקס, קורדקטומיה ושאלות כלליות בנושא אף-אוזן-גרון. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אף אוזן גרון לרינגולוגיה, מיתרי הקול

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • תחושת יובש חזק בתוך הגרון וליחה
    שירה
    11:43 13/08/16 13/08
    11:43
  • ד"ר שלום רב,

בת 60, לא מעשנת, לא שותה אלכוהול, לא לוקחת כדורים, רזה, יש בקע סרעפתי מולד (אומפרדקס רק עפ"י צורך ), לא סובלת מצרבות כבר שנים רבות, במעקב גסטרו אחת לשנה עקב פוליפ סיסלי באנטרום. בדיקה אחרונה בחודש אפריל שנה זו- בדיקה כולל ושט תקינה.
    לפני שנה התברר לי שיש לי סינוסיטיס כרוני, בדיקת C.T. מח הראה תפיחות ריריות פוליפאידית בסינוסים מקסילריים.
    בדיקת א.א.ג. מלפני שנה עקב תחושת נזלת שלא יוצאת, אלא משהו פנימי, ציין: אף תפיחות ריריות אלרגית, הפרטרופיה טורבינות.
    בדיקת אלרגיה הראה אלרגית לקרדית האבק.
    מטופלת במשאף פלקסונאז- ללא שיפור.

כעט, כבר למעלה מחודש ימים תחושה של יובש ניכר חזק ממש בתוך הגרון קרוב לגרוגרת, וכן ליחה שלא מצליחה להוציא אותה.

רופא א.א.ג. בבדיקה עם סיב אופטי ציין לריקנס אודם ריריות סופרגלוטיס, גלוטיס, אפיגלוטיס תקין, תנועת מיתרי קול תקינות GERD נזופרינקס תקין פה ולוע תקינים.

נתן לי כדורי אומפרדקס סותרי חומצה פעמיים ביום ללא כל הטבה במשך למעלה משלושה שבועות.

אציין שוב אין לי רפלוקס ואין לי תחושת צרבת.
    פניתי שוב לרופא הגסטרו שעוקב אחריי שנים כאמור, שמציין: לחולה אין תמונה קלינית או אנדוסקופיה (בגסטרוסקופיה) של GERD.גם סותרי חומצה אומפרדקס לא עזר.
    נתן בכל זאת לנסות להקל עם טיפול בקונטרלוק, אך ללא הואיל.
    הפנה אותי שוב לרופא א.א.ג., אך רופא אף אוזן גרון מתעקש שזה רפלוקס.
    אני מאד מתוסכלת, אובדת עצות והכי הרבה סובלת ללא טיפול מתאים או כל הטבה ביובש הנכר בגרון.

שאלתי היא ממה עוד ייתכן אודם בריריות בלריקנס אם זה לא מרפלוקס? אני מבינה שזה לא מיתרי הקול כי הם תקינים אז מה עוד עלי לבדוק? אצל איזה רופא? מה דעתך? האם קשור לסינוסיטיס כרוני?
    א.א.ג מפנה לגסטרו וגסטרו לא.א.ג.
    בדיקת גסטרו לא הראה מעולם בעיה בוושט.

אנא תשובתך וסבלנותך האדיבה

בברכה

• הגב ל: תחושת יובש חזק בתוך הגרון וליחה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תחושת יובש חזק בתוך הגרון וליחה
    ד"ר יואב יניר
    20:28 17/09/16 17/09
    20:28
  • שירה היקרה.
    צבין את תסכולך, מטופלים רבים נאלצים לנדוד בין רופאים מהתמחויות שונות בעלי חוות געת שונות ואף מנוגדות.
    אנסה לפשר ביניהם -
    סימני רפלוקס - חזרת תוכן קיבה חומצי מהקיבה לושט ומשם ללרינקס - יכולים לבוא לידי ביטוי בושט (זאת יראה הגסטרואנטרולוג בבדיקת גסטרוסקופיה). חומר חומצי זה יכול להגיע לאיזור הגרון - הלרינקס ואז תופיע תמונה אופיינית בבדיקת סיב האופטי שציינת - אודם ובצקת באיזור שמאחורי מיתרי הקול.
    איזור זה, שלא נצפה היטב בבדיקת הגסטרוסקופיה יכל להיות האיזור המושפע היחיד בעוד הושט תראה תקינה. ומכאן שתמונה של רפלוקס שנצפתה בבדיקת רופא אא"ג איננה בסתירה לבדיקת גסטרוסקופיה תקינה.
    התסמינים אף הם שונים. חומר חומצי המגיע ללרינקס לא בהכרח ידיע עם תמונה של צרבת. התלונות השכיחות הן כיחכוח כרוני, שיעול, צרידות, תחושת גוש בגרון.
    שלושה שבועות הןזמן קצר יחסית להתייאש מהטיפול ואני ממליץ שימוש ממושך יותר.

בברכה,
    ד"ר יואב יניר, מומחה לרפואת אף אוזן גרון - ניתוחי ראש צוואר, סגן מנהל מחלקת א.א.ג במרכז הרפואי כרמל.
    טלפון: 04-8250279 (אנה רוניס)
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: תחושת יובש חזק בתוך הגרון וליחה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2022