דלקת באוזן התיכונה בעקבות ברוטראומה - פורום אף אוזן גרון ילדים - שאל את הרופא
X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אף אוזן גרון ילדים
אודות הפורום
אודות פורום אף אוזן גרון ילדים

פורום אף אוזן גרון ילדים שע"י מחלקת אף אוזן גרון, מרכז רפואי כרמל מנוהל על ידי פרופסור אילנה דואק, פרופ' מ"ק נחמה אורי וד"ר ג'ני ג'רבשיאן. פרופ' דואק הינה רופאת אף-אוזן-גרון בכירה, מומחית בתחום גידולי ראש וצוואר וכירורגייה אונקולוגית לגידולי ראש וצוואר ויו"ר איגוד רופאי אף אוזן וגרון בישרא...

פורום אף אוזן גרון ילדים שע"י מחלקת אף אוזן גרון, מרכז רפואי כרמל מנוהל על ידי פרופסור אילנה דואק, פרופ' מ"ק נחמה אורי וד"ר ג'ני ג'רבשיאן. פרופ' דואק הינה רופאת אף-אוזן-גרון בכירה, מומחית בתחום גידולי ראש וצוואר וכירורגייה אונקולוגית לגידולי ראש וצוואר ויו"ר איגוד רופאי אף אוזן וגרון בישראל ומנהלת מחלקת אף אוזן גרון במרכז רפואי כרמל, פרופ' מ"ק אורי הינה מנהלת יחידת אף וסינוסים בבית חולים כרמל וד"ר ג'ני ג'רבשיאן שהינה מומחית במחלות אף אוזן גרון - גידולי ראש וצוואר, ורופאה בכירה במחלקת אף אוזן גרון - גידולי ראש וצוואר במרכז הרפואי כרמל, חיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לדלקת אוזן תיכונה, דלקת אוזן כרונית, ניתוחי שקדים, מומים בפנים ובצוואר, גושים מולדים בצוואר, ציסטות בצוואר, מומים וסקולריים (תהליכים עם התפתחות לא רגילה של כלי דם או לימפה היכולים להתבטא בצורות שונות), מלפורמציות לימפטיות (תהליכים לא רגילים בלימפה), מלפורמציות וסקולריות בצוואר (פגם התפתחותי מולד כמו שומה), אנומליה וסקולרית ושאלות כלליות בנושא אף-אוזן-גרון ילדים. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אף אוזן גרון ילדים

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • דלקת באוזן התיכונה בעקבות ברוטראומה
    מיכאל
    11:17 24/09/19 24/09
    11:17
  • שלום רב,
    ביום חמישי האחרון חוויתי ברוטראומה באוזן הימנית כתוצאה מצלילה במסגרתה העמקתי ל-3 מטרים בניסיון לאזן לחצים מתוך מטרה להעמיק לעומק סופי של 12 מטרים. מאחר שלא הצלחתי לאזן לחצים בעומק רדוד זה החלטתי להפסיק את הצלילה ולשוב לפני השטח, שם חוויתי כאבים חזקים באוזן הימנית וירידה בשמיעה שבאה לידי ביטוי בשמיעה עמומה.

באותו הערב התפניתי למיון שם אובחן כי אכן מדובר בברוטראומה ונצפו מספר כלי דם קרועים בבדיקה אוזנית אך לא נפגע עור התוף. הטיפול שניתן היה מוקסיפן 1000 מ"ג פעמיים ביום, פרדיזון 60 מ"ג ליום, אומפרדקס 20 מ"ג ליום, אבמיס פעם ביום, סינופד פעמיים ביום, ואוטריווין לפי צורך אבל כמה שפחות. בדיקת שמיעה שנערכה בסמוך לביקור במיון הראתה ירידה בתדרים הגבוהים באוזן הימנית אבל ירידה לא משמעותית.

אחרי 4 ימים שלקחתי את כל סל התרופות המדובר לא חל שיפור במצב השמיעה אך הכאב נפסק.
    אתמול ניגשתי לרופאת אף אוזן גרון פרטית שערכה בדיקת שמיעה חוזרת בה נמצאה ירידה בשמיעה באוזן הימנית אך כזו שלטענתה נגרמת מהולכה לקויה ולא מעצבים לא תקינים. בדיקת הטמפנומטריה שהתלוותה הראתה ערך B באוזן הימנית לעומת A באוזן השמאלית התקינה ונאמר לי כי מדובר במוגלה ונוזלים שהצטברו באוזן התיכונה כתוצאה מהתליך דלקתי. הרופאה הפרטית ערכה בדיקה ואכן איששה שמדובר במוגהל ותהליך דלקתי באוזן הימנית. הרופאה החליטה על שינוי המרשם שניתן לי על ידי רופאי המיון והפסקת התרסיסים המייבשים (אוטריוין, מי ים וכולה) והעבירה אותי לאוגמנטין 875 מ"ג פעמיים ביום יחד עם מוקסיפן 500 מ"ג פעמיים ביום, בנוסף למוקוליט 2 כדורים פעמיים ביום והמשך טיפול בתרסיס האבמיס.

כעת, כיממה לאחר תחילת הטיפול החדש, המצב הוא שהשמיעה באוזן הימנית לא השתנתה- כלומר עדיין ירודה בהשוואה למצב ביום שלאחר אבחון הברוטראומה ותאונת הצלילה.

השאלה שלי היא - לאור ההבדלים בין שתי הגישות - זו של המיון וזו של הרופאה הפרטית ובהינתן שלא הורגש שיפור עד לרגע זה, כחמישה ימים מאז תחילת הטיפול האנטיביוטי במוקסיפן ויממה לאחר הוספת האוגמנטין, האם יש לי ממה לחשוש מאובדן שמיעה באופן שאינו רוורסבילי? כמו כן, בהנחה ומדובר בתהליך שאורך זמן תוך כמה זמן אני צפוי לחוש בהקלה/שיפור בשמיעה מאז תחילת הטיפול המשולב עם האוגמנטין? האם יש דרך לזרז ניקוז (שלא באופן פולשני) של המוגלה/ליחה המוגלתית מהאוזן התיכונה כדי להקל על השמיעה?

מיותר לציין שאובדן שמיעה פתאומי פוגע באופן דרמטי בתפקוד היומיומי שלי ולא מאפשר התנהלות תקינה בבית ו/או בעבודה.

תודה מראש על המענה וההתייחסות.

• הגב ל: דלקת באוזן התיכונה בעקבות ברוטראומה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • דלקת באוזן התיכונה בעקבות ברוטראומה
    ד"ר ג'ני ג'רבשיאן
    00:41 13/10/19 13/10
    00:41
  • שלום מיכאל.
    לא נראה לי שמדובר בגישות רפואיות שונות אלא בשינוי טיפול בהתאם לממצאים השונים (הפרש בין הבדיקות 4-5 ימים).
    בכל אופן לתפליט אוזן תכונה לוקח 2-4 שבועות להספג. פמפום אוזניים זהיר מספר פעמים ליום יכול לזרז את תהליך ההחלמה.

בברכה,
    ד"ר ג'ני ג'רבשיאן, מומחית במחלות אף אוזן גרון - גידולי ראש וצוואר, ורופאה בכירה במחלקת אף אוזן גרון - גידולי ראש וצוואר במרכז הרפואי כרמל, חיפה.
    מייל: [email protected]
    טלפון: 04-8250279
  • הגב ל: דלקת באוזן התיכונה בעקבות ברוטראומה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019