X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום סוכרת
אודות הפורום
אודות פורום סוכרת

פורום סוכרת מנוהל ע"י ד"ר לדיסלב סלזק, מומחה ברפואה פנימית עם מומחיות על בסוכרת, ביתר לחץ דם ומחלות כליות (נפרולוגיה). בעבר שימש כמנהל המחלקה לסוכרת במרכז הרפואי לין בחיפה, וכמנהל יחידת המחקרים בתחום הסוכרת בשרותי בריאות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי. כיום משמש ד"ר סלזק כיועץ סוכרת במכון לס...

פורום סוכרת מנוהל ע"י ד"ר לדיסלב סלזק, מומחה ברפואה פנימית עם מומחיות על בסוכרת, ביתר לחץ דם ומחלות כליות (נפרולוגיה). בעבר שימש כמנהל המחלקה לסוכרת במרכז הרפואי לין בחיפה, וכמנהל יחידת המחקרים בתחום הסוכרת בשרותי בריאות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי. כיום משמש ד"ר סלזק כיועץ סוכרת במכון לסוכרת אשר ב"מעיין" - מרכז רפואי מתקדם לניתוחי עיניים הנמצא בצ'ק פוסט, חיפה.
במסגרת הפורום ניתן להפנות שאלות בכל התחומים הקשורים למחלת הסוכרת, כגון, מהי סוכרת, סיבוכים של המחלה, כיצד ניתן למנוע תחלואה וסיבוכים, מהו הטיפול בסוכרת, מה זה אינסולין, תזונה בסוכרת, פעילות גופנית בסוכרת, ועוד. הנכם מוזמנים לפנות את ד"ר סלזק דרך הפורום ולקבל מענה לשאלותיכם.

מנהלי פורום סוכרת

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • בדיקת שתן לחולי סכרת סוג 1
    יגאל
    19:24 01/02/21 01/02
    19:24
  • .איזה בדיקת שתן מומלצת לבדיקת מצב הכליות לחולי סכרת TYPE 1 בן 45 עים 20 שנה סכרת די מאוזן כדי להיות בראש שקט.פשוט הרבה זמן לא עשיתי בדיקת שתן, ממה שאני זוכר עשיתי איסוף שתן של 24 יחס אלבומין-קריאטינין האים הבדיקה הזאת מספיקה כדי להיות בראש שקט אחרי בדיקה כזאת ,או שאתה ממליץ על בדיקה יותר מעמיקה?

2.בנוסף באיסוף שתן 24 שעות צריך לא לאסוף את השתן של הבוקר הראשון ואז להתחיל "לאסוף את השתן עד למחרת בבוקר כולל הבוקר....כלומר אים היום יום ראשון אני לא אוסף את השתן של הבוקר ואז מתחיל לאסוף את השתן עד למחרת ביום שני כולל השתן של אותו בוקר האים זה נכון?ומה קורה ביום נאמר מוצאי שבת השתן של נאמר 3 4 בבוקר האים אני אוסף אותו או"זורק" אותו קצת התבלבלתי אשמח להסבר?

3.עכשיו בדרך כלל השתן שאני אוסף מתחלק לשתי בקבוקים איך אני משתף אותם לבדיקה אחת?האים אני לוקח מכול בקבוק קצת שתן ושם במיכל הבדיקה או שיש פרוצדורה אחרת?

4.האים בנוסף יש בדיקת דם שצריך לעשות לבדוק את מצב הכליות או בדיקת השתן הזו או בדיקת שתן אחרת שאתה ממליץ מספיקה?

תודה מראש, אשמח לתשובות לכול השאלות.

• הגב ל: בדיקת שתן לחולי סכרת סוג 1

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר לדיסלב סלזק
    07:06 02/02/21 02/02
    07:06
  • היום בדיקת של חולי סוכרת היא דגימת שתן
    של הבוקר ל Microalb/creat.ratio
    במידה ש בדיקה לא תקינה ותשובה יהיה מעל 100mg/g יש מקום לבצע אסוף שתן 24 שעות

בברכה,
    ד"ר לדיסלב סלזק, מומחה ברפואה פנימית ויועץ לסוכרת, יתר לחץ דם ומחלות כליות (נפרולוגיה), בחיפה
    מטפל באופן פרטי במיקום הבא:
    מרכז "מעין" - רח' מרקוני גוליאלמו 10, צ'ק סנטר, קומה ב', צ'ק פוסט, חיפה.
    טלפון: 04-6875000.
    מייל: [email protected]

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    יגאל
    18:56 02/02/21 02/02
    18:56
  • אז ממה שהבנתי ממה שאמרת ,נותנים רק שתן של אותו בוקר לבדיקת יחס אלבומין/קראטינין וזהו. אים הבדיקה תקינה אני כחולה סכרת 20 שנה אמור להבין שהכליות בסדר?

בנוסף אים למשל עכשיו מוצאי שבת ואני אמור לתת את השתן של יום ראשון לבדיקה תוך כדי מוצאי השבת בלילה בשעות לדוגמה 3 -4 -5 בבוקר, אני "מבזבז" שתן ואז עד שיגיע יום א בבוקר השתן יהיה "נקי" ופחות "ישן" כדי להגיע לתוצאה אמינה או אין קשר?

ואיזה בדיקות דם אתה ממליץ לבדיקת מצב הכליות אים יש דבר כזה?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021