X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום פוריות והפריה חוץ גופית
אודות הפורום
אודות פורום פוריות והפריה חוץ גופית

פורום פוריות והפריה חוץ גופית מנוהל במשותף על ידי ד"ר אמיר ויס, מומחה למיילדות וגינקולוגיה, רופא בכיר ביחידת IVF ואחראי על מרפאות הפלות חוזרות במרכז הרפואי העמק, ועל ידי ד"ר יואל גסילביץ', מומחה לגינקולוגיה מיילדותית וטיפולי פוריות, מנהל יחידת הפריה חוץ גופית, פוריות ובנק הזרע במרכז הרפואי...

פורום פוריות והפריה חוץ גופית מנוהל במשותף על ידי ד"ר אמיר ויס, מומחה למיילדות וגינקולוגיה, רופא בכיר ביחידת IVF ואחראי על מרפאות הפלות חוזרות במרכז הרפואי העמק, ועל ידי ד"ר יואל גסילביץ', מומחה לגינקולוגיה מיילדותית וטיפולי פוריות, מנהל יחידת הפריה חוץ גופית, פוריות ובנק הזרע במרכז הרפואי. במסגרת הפורום ניתן להעלות שאלות במגוון נושאים הקשורים לפוריות, הפריות חוץ גופיות והפלות חוזרות: טיפול הורמונאלי, שאיבת ביציות, שיטת הפריה במבחנה, הפריה באמצעות IVF או מיקרומניפולציה (ICSI), הצלחת הפריה, התפתחות עוברים, מעקב אחרי התפתחות העוברים, בחירה נכונה של העוברים, מספר העוברים המוחזרים לרחם, הריון מרובה עוברים, העברת בלסטוציסט, עוברים מוקפאים, כשל חוזר בהשרשה, חסימת חצוצרות, פרוטוקול הפרייה חוץ גופית, הפלות חוזרות, גרוי יתר שחלתי, ביציות, תאי זרע. הנכם מוזמנים לפנות אל ד"ר ויס ואל ד"ר גסילביץ' דרך הפורום ולקבל מענה מקצועי לשאלותיכם.

מנהלי פורום פוריות והפריה חוץ גופית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • ייעוץ מועד שאיבה
    אני
    18:10 06/07/21 06/07
    18:10
  • בת 38 פרופיל תקין, בסבב ראשון הקפאת ביציות.
    פרוטוקול: אסטרופם 3 פעמים ביום החל מהיום השלישי של המחזור 22/6 במשך 4 ימים. 25/6 גונאל 300 ביום. 29/6 אורגלוטרן ביחד עם הגונאל.

‏21/6: e2 227, פרוגסטרון 1.5, lh 8.2
    1/7: זקיקים קטנים בימין וארבע זקיקים בגודל 10 בשמאל. אסטרדיול 2115 פרוגסטרון 0.6 lh קטן מ1. רירית 12.
    4/7: ימין 12 שמאל 12 והשאר קטנים עדיין. E2 4972, פרוגסטרון 1 , LH 1.5.
    6/7: ימין 9, 12. שמאל 14, 13, 13, 12, 10. השאר קטנים או שלא נראו. E2 9532, פרוגסטרון 1.9, LH 2.2. רירית 10.

התבקשתי להמשיך עם גונאל ואורגלוטרן ולחזור להבדק מחרתיים. האחות צופה שאיבה בראשון שני, מניחה כי הם לא עובדים בסופש. לא מצליחה לתפוס את הרופא להתייעץ. מה ההמלצה במצב הנוכחי. 

• הגב ל: ייעוץ מועד שאיבה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • ייעוץ מועד שאיבה
    ד"ר אמיר ויס
    07:50 07/07/21 07/07
    07:50
  • הזקיקים קטנים מדי בינתיים לכן צריך להמשיך גירוי כפי שהדריכו אותך. מועד השאיבה יקבע על ידי קצב גדילת הזקיקים. תמשיכי לפעול על פי ההוראות שקיבלת. אינני רואה סיבה לדאגה. בהצלחה.

בברכה,
    ד"ר אמיר ויס, מומחה למיילדות וגינקולוגיה, המשמש כרופא בכיר ביחידת הפריה חוץ גופית וכאחראי על מרפאת הפלות חוזרות במרכז רפואי העמק שבעפולה.
    טלפון: 04-6494128
    מייל: [email protected] \ [email protected]
    לקביעת תור: 04-6492024

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • ייעוץ מועד שאיבה
    אני
    11:41 08/07/21 08/07
    11:41
  • תוצאות מהיום 8/7:

רירית 106
    ימין 15, 16, 18. שמאל 16 16 17 18 18 19
    דם: e2 12019, pr 2, lh < 1

האם הגיוני שהגדלים ככה גדלו מה6/7, טכנאית אחרת בדקה היום היותר ותיקה. השאיבה בראשון בבוקר בקשו להזריק היום עדיין גונאל ואורגלוטרן כרגיל וגם מחר בשישי בבוקר ואז בלילה 2 דקפפטיל.

האם הגיוני שהlh ירד? האחות ציינה שלא יצא לה ככ דם מהוריד ואמרה מקווה שזה יספיק. לא יודעת אם קשור.

מה צריך להיות גודל הזקיקים בשאיבה? האם יתכן "לאבד" את אלו בגדלי 18 ו19 עד יום ראשון כי יהיו גדולים מדי?

סליחה על כל השאלות שאולי חלקן מטופשות, זו פעם ראשונה שלי ואין גישה לרופאים הכל דרך האחיות.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • ייעוץ מועד שאיבה
    אני
    18:33 08/07/21 08/07
    18:33
  • והאם מזריקים את 2 הדקפפטיל מצדדים שונים של הבטן או לא משנה? צריך להוציא מהמקרר להגיע לטמפרטורת החדר קודם?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • ייעוץ מועד שאיבה
    ד"ר אמיר ויס
    08:12 09/07/21 09/07
    08:12
  • IVF וביולוגיה בכלל זה לא מדע מדוייק כמו פיזיקה, לדוגמה. זקיק זה מבנה שהוא לא עגול לחלוטין ולא ניתן באמת לדבר על קוטר הזקיק כמספר מדוייק. גם מדידה באולטרהסאונד זאת לא בדיקה מדוייקת. המדידה תלוייה במיכשור, בבודק ומאפיינים של האישה. כמה היא רזה או שמנה, מה המרחק של השחלה מהמתמר ומה צפיפות הזקיקים, האם הם לוחצים אחד על השני. שיש מספר רב של זקיקים חלק יהיו גדולים מדי וחלק יהיו קטנים מדי. יש גם מגבלות של ימי שאיבה ואפילו שעות שאיבה.
    זאת הסיבה שעושים גירוי לשחלות כדי שיהיה מספר גדול של זקיקים למרות שבסופו של דבר המתרה הינו תינוק אחד. כמובן נשמח אם שאיבה אחת תספיק לכמה ילדים במידה וזה מה שהאישה רוצה.
    לגבי ה LH, ה-LH ירד בגלל האורגלוטרן, זה לא חריג.
    בהצלחה

בברכה,
    ד"ר אמיר ויס, מומחה למיילדות וגינקולוגיה, המשמש כרופא בכיר ביחידת הפריה חוץ גופית וכאחראי על מרפאת הפלות חוזרות במרכז רפואי העמק שבעפולה.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תוצאות ותזמון זריקת ביוץ
    אני
    09:37 12/07/21 12/07
    09:37
  • תודה רבה על התשובה, אני אחרי השאיבה, נשאבו רק 5 ביציות ומתוכן רק 3 הוקפאו. אמרו לי שלא תאם לציפיות לפי המעקבים. בשאר הזקיקים זה היה נוזל ציסטי או שלא הייתה ביצית לא לגמרי הבנתי. שאלתי על ההורמונים שהיו גבוהים ואמרו שגם זקיקים שלא מבייצים מפרישים E2. לסבב הבא אמרו שרוצים שאקח אוביטרל בנוסף ל2 דקפפטיל לביוץ, בנוסף מחליפים את הגונאל בפרוגבריס ואת אורגלוטרן בצטרוטייד.

אשמח לחוות דעת להסבר לתוצאות ומה אוכל לעשות שונה להגדיל סיכויים לפעם הבאה (חוץ מהפרוטוקול החדש), במיוחד להבין את עניין תזמון זריקת הביוץ. הזרקתי 2 דקפפטיל בדיוק בשעה שנאמר לי, אבל הכניסו אותי לשאיבה אחרי 35 שעות, האם זה חייב להיות בדיוק או לפחות 36 שעות, האם זה יכול להסביר את התוצאות?

• הגב ל: תוצאות ותזמון זריקת ביוץ

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תוצאות ותזמון זריקת ביוץ
    ד"ר אמיר ויס
    10:26 12/07/21 12/07
    10:26
  • כפי שאמרתי, במהלך הגירוי יש זקיקים בגדלים שונים ודרגות בשלות שונות. ביצית לא בשלה לא תמיד תתנתק מדופן הקיק ולכן השאיבה תהיה ריקה. 35 שעות בין הטריגר לשאיבה זה בהחלט מספיק על פי הספרות. בהצלחה

בברכה,
  • הגב ל: תוצאות ותזמון זריקת ביוץ

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021