X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום פוריות והפריה חוץ גופית
אודות הפורום
אודות פורום פוריות והפריה חוץ גופית

פורום פוריות והפריה חוץ גופית מנוהל מערכת האתר. במסגרת הפורום ניתן להעלות שאלות במגוון נושאים הקשורים לפוריות, הפריות חוץ גופיות והפלות חוזרות: טיפול הורמונאלי, שאיבת ביציות, שיטת הפריה במבחנה, הפריה באמצעות IVF או מיקרומניפולציה (ICSI), הצלחת הפריה, התפתחות עוברים, מעקב אחרי התפתחות העובר...

פורום פוריות והפריה חוץ גופית מנוהל מערכת האתר. במסגרת הפורום ניתן להעלות שאלות במגוון נושאים הקשורים לפוריות, הפריות חוץ גופיות והפלות חוזרות: טיפול הורמונאלי, שאיבת ביציות, שיטת הפריה במבחנה, הפריה באמצעות IVF או מיקרומניפולציה (ICSI), הצלחת הפריה, התפתחות עוברים, מעקב אחרי התפתחות העוברים, בחירה נכונה של העוברים, מספר העוברים המוחזרים לרחם, הריון מרובה עוברים, העברת בלסטוציסט, עוברים מוקפאים, כשל חוזר בהשרשה, חסימת חצוצרות, פרוטוקול הפרייה חוץ גופית, הפלות חוזרות, גרוי יתר שחלתי, ביציות, תאי זרע. הנכם מוזמנים לפנות אל מערכת האתר דרך הפורום ולקבל מענה מקצועי לשאלותיכם.

מנהלי פורום פוריות והפריה חוץ גופית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • אנדומטרין או אוביטרל
    מיה
    14:36 05/12/19 05/12
    14:36
  • שלום,
    בעבר נעשו הזרעות וניתן טיפול תומך (ללא תמיכה 11 יום בין ביוץ למחזור), בפעם השניה בה ניתן האנדומטרין (2 ביום) הגיע מחזור לפני הזמן( יום 11), יש לציין שלקראת סוף הסבב נר אחד נפל כשהלכתי לשירותים מיד אחרי ששמתי אותו.
    אני צריכה לעבור החזרת מוקפאים על מחזור טבעי(גירוי יתר אחרי שאיבה לכן נעשתה הפסקה של חודש),החשש הוא שהגוף שלי לא מקבל מספיק פרוגסטרון מהאנדומטרין. אמרו שניתן לנסות שוב אנדומטרין או לקחת אוביטרל כל שלושה ימים במקום האנדומטרין. אני גם חוששת שהאנדומטרין גם גורם לי לנשירת שיער חזקה. האם יש חסרונות לאוביטרל, האם כמות ההורומנים גדולה משמעותית מהאנדומטרין, והאם זה בכלל הכרח לקחת תמיכה או שאם יקלט הריון הגוף ייצר מספיק פרוגסטרון
    תודה מראש!

• הגב ל: אנדומטרין או אוביטרל

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • אנדומטרין או אוביטרל
    ד"ר אמיר ויס
    09:15 09/12/19 09/12
    09:15
  • במקרה של מחזור טבעי מתרחשת לרוב ביוץ ועלית פרוגסטרון לאחר מכן. עבודות הראו שתוספת תמיכה יכולה לשפר את הסיכוי להריון. אין חשיבות גדולה לסוג התמיכה בין אם מדובר באנדומטרין או אוביטרל. עם זאת ככל שידוע לי יש פחוצת נתונים בספרות על מתן אוביטרל לתמיכה במחזורי מוקפאים על בסיס טבעי. מתן אוביטרל לתמיכה בדרך כלל ניתנת במחזורי IVF טריים, שם יש מספר רב של גופים צהובים (האיבר שמספקת את הפרוגסטרון) ויש רמות גבוהות של אסטרוגן שגורמות לדיכוי של הגופיף הצהוב, לכן יש היגיון במתן אוביטרל כדי לאושש את הגופיף הצהוב (יש אפילו סיכון של גירוי יתר במצבים כאלה), במחזור טבעי רמות אסטרוגן לא נמוכות אין דיכוי של הגופיף הצהוב ולכן אין באמת סיבה לתת אוביטרל כדי להציל אותו. לסיכום, אין מספיק עבודות להשוות שיטות תמיכה במחזור טבעי אבל על פי ההגיון הנ"ל הייתי מעדיץ מתן פרוגסטרון או בצורת נרות או בורת כדורי דופסתון.

בברכה,
    ד"ר אמיר ויס, מומחה למיילדות וגינקולוגיה, המשמש כרופא בכיר ביחידת הפריה חוץ גופית וכאחראי על מרפאת הפלות חוזרות במרכז רפואי העמק שבעפולה.
    טלפון: 04-6494128
    מייל: [email protected] \ [email protected]
    לקביעת תור: 04-6492024
  • הגב ל: אנדומטרין או אוביטרל

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024