X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום פוריות והפריה חוץ גופית
אודות הפורום
אודות פורום פוריות והפריה חוץ גופית

פורום פוריות והפריה חוץ גופית מנוהל במשותף על ידי ד"ר אמיר ויס, מומחה למיילדות וגינקולוגיה, רופא בכיר ביחידת IVF ואחראי על מרפאות הפלות חוזרות במרכז הרפואי העמק, ועל ידי ד"ר יואל גסילביץ', מומחה לגינקולוגיה מיילדותית וטיפולי פוריות, מנהל יחידת הפריה חוץ גופית, פוריות ובנק הזרע במרכז הרפואי...

פורום פוריות והפריה חוץ גופית מנוהל במשותף על ידי ד"ר אמיר ויס, מומחה למיילדות וגינקולוגיה, רופא בכיר ביחידת IVF ואחראי על מרפאות הפלות חוזרות במרכז הרפואי העמק, ועל ידי ד"ר יואל גסילביץ', מומחה לגינקולוגיה מיילדותית וטיפולי פוריות, מנהל יחידת הפריה חוץ גופית, פוריות ובנק הזרע במרכז הרפואי. במסגרת הפורום ניתן להעלות שאלות במגוון נושאים הקשורים לפוריות, הפריות חוץ גופיות והפלות חוזרות: טיפול הורמונאלי, שאיבת ביציות, שיטת הפריה במבחנה, הפריה באמצעות IVF או מיקרומניפולציה (ICSI), הצלחת הפריה, התפתחות עוברים, מעקב אחרי התפתחות העוברים, בחירה נכונה של העוברים, מספר העוברים המוחזרים לרחם, הריון מרובה עוברים, העברת בלסטוציסט, עוברים מוקפאים, כשל חוזר בהשרשה, חסימת חצוצרות, פרוטוקול הפרייה חוץ גופית, הפלות חוזרות, גרוי יתר שחלתי, ביציות, תאי זרע. הנכם מוזמנים לפנות אל ד"ר ויס ואל ד"ר גסילביץ' דרך הפורום ולקבל מענה מקצועי לשאלותיכם.

מנהלי פורום פוריות והפריה חוץ גופית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • הזרעה דחוף מאוד
    אור
    18:48 18/08/19 18/08
    18:48
  • שלום ד"ר, לאחר 3 ניתוחים קיסריים(הריונות ספונטניים ללא הפלות וללא בעיות בהריונות), ניתוח קיסרי 3 והאחרון התבצע חתך טי בשל הידבקויות. כיום אחרי 4 שנים בת 38 , מנסה להכנס להריון קרוב לשנה וחצי ללא הצלחה, יש לי חסימה בחצוצרה שמאלית ולאחר ניסיונות באופן טבעי התחלנו 2 טיפולי הזרעה ללא תמיכה עד כה שעלו ללא הצלחה.
    הפעם הזאת השלישית במספר התחלנו שוב טיפול מחזור נוסף אבל הפעם עם זריקת גונל 100, הרופא שלח אותי למעקב זקיקים ויש לי בשחלה ימנית:גודל זקיק:16,16,13,12מ"מ בשחלה שמאלית:גודל זקיק 15 מ"מ חזרו אליי ממכון בריאות לאשה עם הדרכה להמשך טיפול מרופא פוריות, הוא אמר שיש שני זקיקים גדולים שיכולים אולי לגרום להריון מרובה עוברים..ונתן לי תוכנית לסיים עם הגונל(7 ימים גונל 100)ועכשו עוד פעמיים, פעם אחת 100 ופעם שנייה 75, ולעשות השבוע 2 הזרעות. בבדיקות דם נצפה: es:3274, pr:1.0 lh:5.8
    אמרו לי שאדע שאם יש סיכוי שההזרעה תצליח יכול אולי להיות הריון מרובה עוברים..ואולי לא.. עומדת בצומת דרכים מה לעשות עם התוכנית הנ"ל. מצד אחד מאוד רוצה ולא הולך לנו..ומצד שני אם פתאום כן יצליח מה יהיה מבחינת ההריון. האם יהיה מרובה עוברים או לא. זו החלטה כבדת משקל..כי מצד אחד מאוד רוצים כי הרי עד כה לא הלך לנו בלאו הכי..ומצד שני..ישנם השלכות.. איך אפשר לבחור נכון, ומה לשים לנגד עיננו..האם יהיה הריון מרובה עוברים תאומים עושים דילול? מה יכול להיות ולקרות. אני די אובדת עצות איך להמשיך מכאן. הלב רוצה מאוד אך חושש.. נשמח מאוד לדעתך הכנה. חייבים לתת תשובה האם אנו ממשיכים בטיפול או לא..מה באמת הסיכויים להריון מרובה עוברים..מבחינת הזקיקים ובדיקות הדם....

עוד שאלה שעלתה האם ניתן לעשות מעקב זקיקים יום לפני ההזרעה ולראות אם 2 הזקיקים גדולים שקיימים כבר שאחד מהם יכול " להתנוון" ואז לא יהיה את הסיכון בהריון מרובה עוברים?(2 זקיקים גדולים שיכולים לגרום להריון מרובה עוברים..) ואז לבחור לעשות את ההזרעה או לתזמן יחסים? יש אפשרות כזאת או לא ניתן לדעת כלל דבר כזה?

אשמח למענה עבור השאלות זה יעזור לנו מאוד!!!

• הגב ל: הזרעה דחוף מאוד

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הזרעה דחוף מאוד
    ד"ר אמיר ויס
    09:46 19/08/19 19/08
    09:46
  • בכל מה שקשור להריון מרובה עוברים, אחרי שלושה ניתוחים קיסריים, רצוי להימנע. לא כל אישה מוכנה לבצע דילול מסיבות מצפוניות ודתיות וכלן לפעמים עדיף להימנע מראש מציטואציות כאלה. יש סיכון של הריון מרובה עוברים ולא ניתן להגיד בדיוק את אחוז הסיכון או איזה צעדים ניתן לבצע כדי להבטיח שלא תהיה הריון מרובה עוברים פרט לביטול הטיפול או שאיבת הביציות ומעבר להפריה חוץ גופית והחזרת עובר אחד לרחם. לא תמיד זה ניתן לביצוע בהתראה כל כך קצרה. אני לא חושב בדיקת אולטרהסאונד יום לפני ההזרעה תעזור לראות אם הסיכון גדול יותר עקב גיוס והתפתחות של זקיקים נוספים.
    בהצלחה

בברכה,
    ד"ר אמיר ויס, מומחה למיילדות וגינקולוגיה, המשמש כרופא בכיר ביחידת הפריה חוץ גופית וכאחראי על מרפאת הפלות חוזרות במרכז רפואי העמק שבעפולה.
    טלפון: 04-6494128
    מייל: [email protected] \ [email protected]
    לקביעת תור: 04-6492024
  • הגב ל: הזרעה דחוף מאוד

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הזרעה דחוף מאןד המשך1
    אור
    09:56 19/08/19 19/08
    09:56
  • הבנתי, אז מה אפשר לעשות אם עם זריקות גורמות לריבוי זקיקים ואז זה מסוכן עבורי בגלל הניתוחים,איזה תוכנית יכולה להתאים לי הזרעות ללא תמיכה?ואז הביוץ יבייץ לעיתים בצד שמאל איפה שיש חסימה ושוב עוד טיפול חסר הצלחה..אני עושה רק הזרעות.
    (לא התחלתי ב i.v.f).
    האם לעשות זריקות בגונל במינון יותר נמוך לא יגרום לריבוי זקיקים?

• הגב ל: הזרעה דחוף מאןד המשך1

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הזרעה דחוף מאןד המשך1
    ד"ר אמיר ויס
    12:58 19/08/19 19/08
    12:58
  • הטיפול יחיד שניתן לשלוט במספר העוברים זאת הפריה חוץ גופית שמחזירים עובר אחד. גם אז לפעמים יש תאומים עקב פיצול העובר לתאומים זהים או הריון נוסף בעקבות יחסי מין בעותה התקופה. לגיטימי לעשות הזרעות עם גירוי שחלתי בתנאי שאת מבינה את הסיכון ומקבלת את זה.

בברכה,
    ד"ר אמיר ויס, מומחה למיילדות וגינקולוגיה, המשמש כרופא בכיר ביחידת הפריה חוץ גופית וכאחראי על מרפאת הפלות חוזרות במרכז רפואי העמק שבעפולה.
    טלפון: 04-6494128
    מייל: [email protected] \ [email protected]
    לקביעת תור: 04-6492024
  • הגב ל: הזרעה דחוף מאןד המשך1

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019