X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום רפואת ילדים
אודות הפורום
אודות פורום רפואת ילדים

פורום רפואת ילדים מנוהל על ידי מערכת האתר. הפורום הוקם על מנת לאפשר לכם לשאול שאלות בנושאים הקשורים לרפואת ילדים, לרבות על מחלות ילדים שכיחות, מחלות זיהומיות בילדים, ובעיות בגדילה והתפתחות של ילדים. הנכם מוזמנים לפנות אל מערכת האתר דרך הפורום ולקבל מענה בהקדם האפשרי....

פורום רפואת ילדים מנוהל על ידי מערכת האתר. הפורום הוקם על מנת לאפשר לכם לשאול שאלות בנושאים הקשורים לרפואת ילדים, לרבות על מחלות ילדים שכיחות, מחלות זיהומיות בילדים, ובעיות בגדילה והתפתחות של ילדים. הנכם מוזמנים לפנות אל מערכת האתר דרך הפורום ולקבל מענה בהקדם האפשרי.

מנהלי פורום רפואת ילדים

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • קצב גידול היקף ראש
    שושה
    10:51 15/12/21 15/12
    10:51
  • שלום רב,
    הבן שלי בן חודשיים ועשרים ושתיים יום. נולד עם היקף ראש 35.3. לאחר חודש בביקור אצל טיפת חלב נמדד 38. ולאחר חודש נוסף 41.5. בביקור אצל הרופא ילדים השני הוא אמר שהעלייה תקינה לפי הגרף מדידה שלו. ובכל אופן שלח לאולטרסאונד מוח. מאותו רגע אני לא מפסיקה לבכות לא מצליחה כל כך להבין כי הרופא אמר תקין אבל בכל זאת נשלחנו לאולטרסאונד מוח. לא יודעת למה לצפות מה עושים בנידון וכו??? לא יודעת אם הקצב תקין.. מבחינת גובה ומשקל הוא בהתפתחות מתאימה. אשמח להתייחסות.

• הגב ל: קצב גידול היקף ראש

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • קצב גידול היקף ראש
    ד"ר טל אלמגור
    10:14 03/01/22 03/01
    10:14
  • המעקב בטיפת חלב הנו חלק חשוב ברפואה מונעת שהמטרה הנה לאתר בעיות בשלבים מוקדמים
    במידה ורואים האצה ועלייה בהקפי ראש מפנים לסונר מוח כדי לשלול מצב של הידרוצפלוס - מצב שיש עודף נוזל שנקרא CSF. במידה ומדובר בתינוק בריא שמהלך הריון ולידה ללא סיבוכים , ללא פגות קיצונית במרבית המקרים לא מדובר בתופעה פתולוגית אלא במצב פיזיולוגי שפיר. המטרה הנה לוודא שאין פתולוגיה .

בברכה,
    ד"ר טל אלמגור, מומחה לרפואת ילדים עם התמחות על באנדוקרינולוגיה ילדים. רופא בכיר במחלקת ילדים ב' וביחידה האנדוקרינית וסוכרת לילדים של המרכז הרפואי העמק בעפולה.
    טלפון: 04-6494323
    מייל: [email protected]

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • קצב גידול היקף ראש
    ד"ר טל אלמגור
    15:23 06/02/22 06/02
    15:23
  • אחת המטרות של טיפת חלב הנה טיפול מונע - לנסות לאתר מצבים הדורשים טיפול בשלב התחלתי
    איינני יכול לראות את עקומות הגכדילה אך
    כאשר רואים עלייה בקצב היקף ראש רוצים לשלול מצב שנקרא הידרוצפלוס - עלייה בכמות הנוזל שנקרא CSF המקיף את המוח. ברוב המקרים כאשר מדובר בתינוק בריא (ולא בתינוק שעבר סיבוכים כגון פגות עם דימום לחדרי המוח) מדובר במצב פיזיולוגי לא מסוכן שנקרא EXTERNAL HYDROCEPHALUS.
    את סונר המוח ניתן לעשות כל עוד המרפס פתוח . מדובר גם בבדיקה ללא קרינה באמצעות גלי קול
    ממליץ להשלים את הבדיקה ולפנות לבקורת הרופא ששלח אותה

בברכה,
    ד"ר טל אלמגור, מומחה לרפואת ילדים עם התמחות על באנדוקרינולוגיה ילדים. רופא בכיר במחלקת ילדים ב' וביחידה האנדוקרינית וסוכרת לילדים של המרכז הרפואי העמק בעפולה.
    טלפון: 04-6494323
    מייל: [email protected]

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024