מחשבון הריון - טיפים והמלצות להיריון בשבוע ה-16 - שאל את הרופא
X

מדורים:

  •      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:
מחשבונים - מחשבים בנוחות ובקלות
הכניסי את הפרטים הבאים על-מנת לחשב במחשבון הריון
תחילת הווסת האחרון:
הירשמי לניוזלטר שלנו:
אני מעוניינת לקבל מהאתר וכל מי מטעמו דוא"ל פרסומי עם תוכן מעניין בהתאם לתכני האתר
אני מעוניינת לקבל טיפים והמלצות החל מהשבוע הראשון
יתכן שהתוצאות שיתקבלו במחשבון לא יתאימו לכל אדם או מקרה ספציפי ולמקרה שלכם. המחשבון מהווה רק תמיכה וחובה להתייעץ עם מומחה רפואי מתאים.
ביחרי שבוע כדי להציג טיפים עבורו: טיפים והמלצות לשבוע ה-16 להריון

הבטן שלך ממשיכה לגדול ולתפוח, וכך גם תינוקך שמגיע כבר למשקל של 100 גרם ולאורך של כ- 12 ס"מ. ייתכן שהשבוע תוכלי להרגיש לראשונה את תנועת תינוקך, וגם לדעת בבדיקת אולטרא סאונד מהו מינו. בשלב זה כבר מתחילים להרגיש אי נוחות וקשיי הירדמות, בעיה שניתן להקל עליה בעזרת רכישת כרית מיוחדת להריון התומכת את הגב. בנוסף, אם עדיין לא ביצעת סקירת מערכות מוקדמות זה הזמן לבצעה, וניתן כעת לבצע גם בדיקת חלבון עוברי לאיתור תסמונת דאון. המשיכי לשתות הרבה מים והעשירי את תזונתך בסידן התורם להתפתחות עצמות התינוק. בנוסף, חשוב להקפיד על מעקב הריון פעם בחודש עם רופא הנשים או אחות קופת חולים, בדיקה הכוללת שקילה, בדיקת שתן לזיהוי רעלת הריון ומדידת לחץ דם.

מחשבון הריון ולידה

מזל טוב! תהליך ההריון הוא מרגש, וחשוב שתנהלי אותו היטב!


אין מרגש יותר מבדיקת הריון חיובית, במיוחד כשאת מקווה וממתינה להריון ומתכננת תינוק חדש למשפחה. בין אם גילית שההריון שלך כבר החל על ידי בדיקה ביתית או בין אם את אחרי בדיקת דם שאישר ערכי ההורמון HCG המתאימים לשבוע ההריון שלך – את מתחילה ממש עכשיו מסע מרגש, במהלכו נוצר תינוק ברחמך, והוא עובר, ביחד אתך, את כל הדרך מביצית מופרה ועד לתינוק חמוד ושמנמן, לאחר שכל מערכות גופו התפתחו היטב. 

בדיקת הריון חיובית

בתחילת המאה ה – 21, יש לנו את הזכות להכיר את שלבי ההריון השונים במדויק, לנהל הריון באמצעות מעקבים ובדיקות ולוודא שהתינוק שמתפתח ברחמך הוא בריא ומצבו טוב. על מנת לאפשר תהליך מפוקח של התפתחות העובר, תוכלי להשתמש במחשבון ההריון על מנת לזהות באיזה שבוע הריון את ואילו בדיקות מומלץ שתבצעי בשלב זה של ההריון. כדאי מאוד להשתמש במחשבון ההריון ולעקוב אחר שבועות ההריון לניהול הבדיקות כמו גם לבדיקת מצבך והתחושות שלך ביחס לשינויים צפויים לפי שבוע ההריון שלך. מחשבון ההריון יספק לך את כל המידע הנדרש לך על מנת לנהל את ההריון שלך מבחינה רפואית.

 

       מה זה מחשבון הריון ולמה חשוב שתשתמשי באחד?

המחשבון ייתן אינדיקציה להתפתחות העובר


מרגע שבדיקת הריון ראשונה יצאה חיובית ואת מתכוננת לחוויה הייחודית של הריון, לידה, ואימהות לתינוק או תינוקת חדשים – נקבע גם תאריך הלידה המשוער שלך, או התל"מ. תאריך הלידה המשוער מחושב לפי היום הראשון של הווסת האחרונה, לפי אורך ממוצע של 280 ימים להריון. מועד היום הראשון של הוסת האחרונה גם ייתן לך אינדיקציה טובה בנוגע לשלבי ההריון השונים, התפתחות העובר שברחמך והבדיקות הצפויות לך בכל תקופה של ההריון. חשוב לדעת! כל בדיקות ההריון מבוצעות בחלון זמנים ספציפי במהלך ההריון, זאת על פי התפתחות העובר והמדדים הממוצעים להריון שלך. זה נכון בנוגע לבדיקת שקיפות עורפית, לסקירה ראשונה ולסקירה מורחבת שהיא הסקירה המורחבת, לבדיקות הסקר ולבדיקות החודרניות – סיסי שיליה ומי שפיר המבוצעים בשלבים שונים של ההריון ורק על פי הצורך או בקשת האם.  כמובן שתאריך הלידה המשוער מהווה רק אינדיקציה בנוגע להתפתחות ההריון שלך ולמועד שסביבו פחות או יותר צפויה להתפתח לידה (בדרך כלל ביוזמת העובר, כשהוא מרגיש שהוא מוכן להיוולד אל העולם) – מעט מאוד מהתינוקות אכן נולדים ביום התל"מ שלהם, אבל הרוב המכריע של התינוקות נולדים סביב התאריך, כאשר שבועיים מאוחר מהתאריך נהוג ליילד, בשל הזדקנות השיליה המסכנת את המשך התפתחות העובר.

 

       איך משתמשים במחשבון ההריון?


על מנת לגלות את תאריך הלידה המשוער שלך כמו גם את שבוע ההריון הנוכחי, כל שאת צריכה לדעת הוא את תאריך היום הראשון של הווסת האחרונה שלך. לפי תאריך זה, תוכלו לקבל את תאריך הלידה המשוער כמו גם את שבוע ההריון שלך, כאשר שבועות ההריון באופן נורמטיבי נמשכים עד שבוע 40 – לידה נורמטיבית תתפתח בדרך כלל החל משבוע 38 ועד שבוע 42. 

 

        מה תגלי בשימוש במחשבון ההריון?


לאחר שתקישי את יום תחילת הווסת האחרון שלך, תקבלי את תאריך הלידה המשוער ולא רק זה. מתחת למחשבון ההריון תגלי רשימת תיאור התפתחות ההריון, העובר, ושינויים שאת אולי חווה על פי שבועות ההריון. מה שחשוב במיוחד לשים לב אליו הוא כמובן רשימת הבדיקות המומלצות במהלך ההריון, הכוללות מעבר לביקורים קבועים אצל רופא הנשים העוקב אחר התפתחות תקינה של ההריון ובדרך כלל גם אחות קופת חולים שתבדוק כי לחץ הדם, המשקל, והבריאות הכללי שלך טובים, גם רשימה של בדיקות הריון שחשוב לבצע באופן מדוייק בתוך חלו הזמנים האופטימאלי להן. לצד ההמלצות לקבוע תור לבדיקות הריון על פי שבוע ההריון שלך, תוכלי גם לקרוא על התפתחות העובר לאורך ההריון: בשליש הראשון ההריון מתחיל מביצית מופרית ומסתיים לקראת השבוע ה – 12, כאשר העובר כבר שוקל כ – 14 גרם ונראה כמו תינוק מיניאטורי. בשליש השני את צפויה להרגיש הרבה יותר טוב כאשר מרבית התסמינים של ההריון כמו נפיחות, בחילות וחולשה צפויים להיעלם, זו גם תהיה התקופה בהריון בה מבוצעות מרבית הבדיקות שיעזרו לך לוודא שהתינוק שלך בריא ושהתפתחותו תקינה. בשליש השלישי של ההריון את כבר אחרי מרבית הבדיקות, אם רצית לגלות את מין התינוק את בוודאי כבר גילית אותו בסקירה האשונה או בסקירה המורחבת, והתינוק שלך בעיקר גדל, לצד התפתחות והבשלה של מערכת הנשימה לקראת הלידה. 

 

        מה חשוב שתדעי לאחר השימוש במחשבון ההריון?


אם השתמשת במחשבון ההריון שלנו וגילית גם באיזה שבוע של ההריון את נמצאת וגם מהו תאריך הלידה המשוער שלך – תוכלי כעת לנהל את ההריון שלך באופן מושכל ומכוון יותר. בין השאר, תוכלי לגלות באמצעות מחשבון ההריון ושבוע ההריון שלך את מצב ההתפתחות של העובר שלך והשינויים המרהיבים החלים בו, ממש מידי שבוע. תוכלי גם להבין אם תסמינים שאת חווה הם תסמינים נורמטיביים לשלב הנוכחי של ההריון או שכדאי לפנות לרופא ולבדוק את התסמינים שאת חשה. 

חשוב לא פחות לדעת על פי מחשבון ההריון ושבוע ההריון שלך אילו בדיקות הריון את צפויה לעבור בקרוב. לפי שבוע ההריון שלך יומלץ לך על בדיקות מעקב הריון שחשוב שתבצעי. לאחר שקראת בפירוט שבועות ההריון שלנו אודות הבדיקות שחשוב לבצע בקרוב – כדאי להתייעץ עם רופא הנשים שלך בנוגע לקביעת תור לבדיקות אלה ולוודא כי הבדיקות מבוצעות בהתאם לחלון הזמנים האופטימאלי שנקבע להם. חשוב לדעת כי מרבית בדיקות ההריון בודקות את ערכי ההריון שלך באופן סטטיסטי אל מול ערכים נורמטיביים לפי גיל ההריון, וביצוע בדיקות הריון מחוץ לחלון הזמנים האופטימאלי לכל בדיקה עלול להחזיק תוצאות שגויות.

 

 

המחשבון שלפנייך יסייע לך לגלות את גיל ההיריון שלך ואת תאריך הלידה המשוער. כך תוכלי לדעת באיזה שבוע, חודש ושליש של ההיריון את נמצאת, ומתי לצפות ללידה. על מנת לקבל את התוצאות עלייך להזין

בעמודות הבאות את מועד המחזור האחרון, והמחשבון ייתן תשובה מיידית. בנוסף לכך, פורטל "שאל את הרופא" מציע לך לקבל בחינם מידע שוטף ורציף בהתאם להתקדמות ההיריון שלך מהיום והלאה. המידע כולל טיפים, עצות, מאמרים, נתונים ותזכורות בעלי ערך רב עבורך ועבור תינוקך. כדי להצטרף לשירות שניתן ללא עלות עלייך להזין את פרטייך, כולל כתובת אימייל, לטופס הייעודי של הפורטל.

קיימת חשיבות מרובה לקביעת גיל ההיריון, מאחר שכל שבוע, חודש ושליש מאופיין בתהליכים ייחודיים העוברים עלייך ועל עוברך. מתוך כך, קיימים אמצעים ספציפיים ובדיקות רלבנטיות לגיל ההיריון, שמאפשרים לעקוב אחר התקדמותו מבחינת משקל העובר, התפתחותו התקינה והיבטים חיוניים נוספים. כמו כן, ישנם תוספי תזונה ותרופות, שחשוב להתאימם כמו הבדיקות לגיל ההיריון. כל אלו מסייעים לך להכיר את התהליכים הגופניים והנפשיים שעוברים עלייך וצפויים לך, ותורמים רבות לבריאותך ולהתפתחות עוברך. מלבד זאת, ידיעת מועד הלידה המשוער מאפשרת לך להתכונן מראש ובאופן רגוע לקראת המאורע החשוב, לבחור מבעוד מועד את בית החולים, ולהכין את כל הדרוש בבית לקראת הרך הנולד. יחד עם זאת, חשוב לציין כי משך ההיריון משתנה מאישה לאישה, כשבממוצע מתרחשת הלידה כשבועיים לפני או אחרי תום תשעת החודשים. 

 

מחשבון הריון יוכל לגלות לכם מהו תאריך הלידה הצפוי לך בהתאמה לתאריך המחזור החודשי האחרון. פורטל "שאל את הרופא" מעמיד לרשותכם מחשבון הריון ולידה אשר יסייע לך לגלות באיזה שבוע, חודש ושליש של ההיריון את נמצאת, ומתי תוכלי לצפות ללידה. המחשבון יציג בפנייך את הקריטריונים המדויקים אותם יהיה עליך למלא. באתר תוכלי למצוא גם מידע נוסף בהתאם להתקדמות ההיריון שלך, טיפים למשך כל תקופת ההיריון והמלצות להתמודדות נכונה עם שלבי ההיריון השונים.

 

       חשיבותו של מחשבון הריון 


במהלך ההיריון חשוב לוודא כי את אכן עוברת את כל הבדיקות הדרושות ומקבלת את כל המידע בנוגע לטרימסטרים השונים. לשם מעקב מסודר אחרי שלבי ההיריון השונים, ניתן יהיה להיעזר בכלי פשוט מאוד- מחשבון הריון ולידה. הוא יאפשר לך לגלות את השלב הנוכחי בו את נמצא ברגע זה, ובהתאמה יאפשר לך ליצור מעקב משלך על השלבים השונים אותם את עוברת.

בדיקות מעקב בהריון

כל שבוע הריון טומן בחובו בדיקות והמלצות רפואיות אשר בעלות משמעות רבה מהלך הריון תקין. חשוב לעקוב אחר כל שבוע ולבצע את הבדיקות הרפואיות אשר הרופא המטפל יוכל להעניק לך בהתאם למצבך.

 

מחשבון ההיריון והלידה יוכל לעזור לעשות קצת סדר בבלגן. כך תוכלי לעקוב בכל שבוע אחר השינויים שמתרחשים בגופך ובגופו של העובר המתפתח. אנו ממליצים על הדפסה של לוח השנה והתאמה שלו ללוח הזמנים הצפוי לך, כך תוכלי גם לסנכרן את כל הפגישות הרפואיות והבדיקות אשר צפויות לך בתשעת החודשים הבאים.

 

       מקבלים את המענה המהיר והמקצועי ביותר


פורטל "שאל את הרופא" מזמין אותך להשתתף גם בפורומים השונים אשר נמצאים באתר. כאן תוכלי לקבל את המענה המקצועי והמהיר ביותר מידם של מיטב הרופאים מענפי הרפואה השונים. כך שכל שאלה אשר מתעוררת תוכל לזכות במענה המדויק והמידע העדכני ביותר שקיים. לפניך ממתינים תשעה חודשים מרגשים בהם גופך יעבור שינויים רבים. נשמח לעמוד לשירותך ולסייע בהצגת כל המידע לו תהיה זקוקה במהלך תקופה מיוחדת זו. 

קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024